W listopadowym wydaniu czasopisma HR Business Partner czeka na Ciebie rozmowa z psychologiem na temat czy organizacje są odpowiedzialne za well-being pracowników? Dowiesz się również, jak w trzech prostych krokach wdrożyć marketing rekrutacyjny. Poznasz także lejek talent acquisition i przekonasz się, że nie trzeba mieć specjalistycznych umiejętności, aby wprowadzić elementy marketingu do swoich działań rekrutacyjnych. Poruszamy też temat pracy hybrydowej, która jest dobrze zoorganizowana. Praca zdalna paradoksalnie może spowodować, że będziemy pracować bliżej siebie i będziemy bardziej efektywni oraz zadowoleni z pracy. Pracując zdalnie, wiele zyskujemy. Między innymi nie tracimy czasu na dojazdy, możemy elastycznie dostosować grafik, a jednocześnie być zgranym zespołem, który realizuje cele biznesowe organizacji. Zapraszamy do lektury!
DZIECINNIE PROSTE WARTOŚCI
Wartości kierują tym, co robimy i jak żyjemy. Określają, co jest dla nas istotne, co chcemy osiągnąć, czym chcemy dzielić się z naszym otoczeniem. Nadają sens naszemu istnieniu. Organizacje wprowadzają swoje wartości, aby pracownicy zgodnie z nimi realizowali swoje zadania, ale również by kierowali się nimi w czasie pracy. Jak to zrobić? Czy jest to w ogóle możliwe w obecnych czasach, gdy część organizacji przeszła na pracę zdalną, a część na hybrydową? Jak Bank Gospodarstwa Krajowego komunikuje nowe wartości?
PRZEŁĄCZ SIĘ NA PRZYSZŁOŚĆ
W postpandemicznym, coraz bardziej cyfrowym świecie zachowania i oczekiwania naszych klientów i pracowników istotnie się zmieniają. Pojawiają się nowe narzędzia współpracy, ewoluują nasze metody pracy, edukacji i komunikacji. Lawinowo rośnie sprzedaż e-commerce i obsługa w kanałach zdalnych. Nie tylko następuje digitalizacja wszystkich narzędzi do kontaktu, lecz także marketing, promocja i komunikacja firm w dużej mierze przenoszą się do cyfrowego świata.
SPRAWIEDLIWA SIATKA PŁAC
Spróbujmy zmierzyć się z wyzwaniem możliwości stworzenia sprawiedliwej siatki płac, która wykluczałaby dyskryminację płacową. W jaki sposób powinno się rozpocząć pracę nad taką siatką? Kogo zaangażować do prac nad takim systemem? Postaramy się podpowiedzieć, w jaki sposób można zdefiniować kryteria, które mogą zostać uznane za dyskryminujące, i jak stworzyć mechanizmy, które je wykluczą. Odpowiemy również na pytanie o rzeczywiste istnienie pojęcia dyskryminacji w obszarze zarządzania wynagrodzeniami oraz podamy wskazówki w zakresie tworzenia polityk i procedur zapobiegających dyskryminacji patowej w miejscu pracy. Zwieńczeniem tekstu są propozycje w zakresie sposobów edukowania pracowników oraz kadry zarządzającej w kwestii działań antydyskryminacyjnych w obszarze płac.