Autor: Anna Kamińska

HR Manager we Fresenius Kabi Polska. Odpowiedzialna za wsparcie realizacji strategii biznesowej poprzez kształtowanie polityki personalnej i procesów HR.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Miejsce, w którym chce się pracować. Na przykładzie dobrych praktyk Fresenius Kabi Polska

Kultura organizacji jest tak jak ZAPACH, który się czuje po przekroczeniu drzwi organizacji i wejściu do niej – jest albo przyjemny, albo jakiś taki niezachęcający. Ten zapach, te fluidy tworzą taką atmosferę, że jest to miejsce, w którym chce się przebywać i chce się tu pracować. Ta atmosfera sprawia, że nawet dziecko w biurze, które zagląda przypadkiem przez szybę do pokoju, w którym jest prowadzona rekrutacja, czy pies biegający czasem po biurowym korytarzu, nie są zaskakujące, tylko NORMALNE. To jest właśnie ta NORMALNOŚĆ. Normalność daje pracownikowi poczucie, że tu jest jego miejsce, że tu jest bezpiecznie. To definicja, której autorką jest dyrektor jednego z działów we Fresenius Kabi Polska. Jednocześnie stanowi ona definicję naszej firmowej kultury.

Czytaj więcej

Kultura organizacyjna obecna na każdym etapie employee journey. Na przykładzie Fresenius Kabi Polska

Wysoko zaangażowane zespoły wykazują o 21% wyższy poziom efektywności (Instytut Gallupa). Elementów wpływających na budowanie zaangażowania jest wiele, a jednym z nich jest kultura organizacyjna. Natomiast samo jej budowanie jest procesem długotrwałym i niełatwym, mającym swoje odzwierciedlenie na każdym etapie relacji pracodawca – pracownik.

Czytaj więcej