Dział: Otwarty dostęp

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Moda czy konieczność? Cała prawda o projektowaniu uniwersalnym

Z czym najczęściej kojarzy się pojęcie projektowania uniwersalnego? Przede wszystkim z architekturą i ergonomią, zaraz po tym – z rozwiązaniami dla osób z niepełnosprawnościami. Okazuje się jednak, że projektowanie uniwersalne obejmuje znacznie szerszy zakres. Sprawdź, czym jest projektowanie włączające i dlaczego warto uwzględniać je w rozwiązaniach proponowanych pracownikom lub interesariuszom danej organizacji.

Czytaj więcej

Lepiej widoczni – widocznie lepsi. Case study KGHM Polska Miedź S.A.

Popularność programów typu employee advocacy w ostatnim czasie przybrała na sile. Google podaje ponad 107 mln wyników wyszukiwania tego określenia w ich wyszukiwarce. Dlaczego tak się dzieje?

Czytaj więcej

Warmia i Mazury zachęcają do inwestycji i promują potencjał regionu kreatywnymi bilbordami 3D

Samorząd województwa wystartował z kreatywną kampanią outdoorową ukazującą przyrodnicze i inwestycyjne walory regionu. Bilbordy stworzone niczym gigantyczne puzzle z hasłem: „Tutaj kreacja to rekreacja” pojawiły się w największych miastach w Polsce, w tym w Warszawie oraz w Łodzi. Celem działań jest zwrócenie uwagi przedsiębiorców na dużą atrakcyjność regionu dla biznesu – nie tylko w wymiarze zaawansowanych rozwiązań, ale także warunków środowiskowych. A jak pokazują badania, 40 proc. Polaków nie wyobraża sobie życia bez dostępu do natury1, zaś co druga osoba z pokolenia Z skarży się na brak zieleni w miejscu, w którym pracuje2.

Czytaj więcej

Zarząd ma zawsze otwarte drzwi. Case Study firmy Unum Życie TUiR SA

W Unum Życie TUiR SA zamieniliśmy oceny pracowników na kwartalne rozmowy rozwojowe, które służą omówieniu tego, co poszło dobrze, tego, co zrobilibyśmy inaczej, i tego, jakie mamy plany rozwojowe na przyszłość. Otwarty dialog obejmuje całą firmę, nie ma u nas „silosów”, każdy może przyjść do każdego, by podzielić się spostrzeżeniami, pomysłami. Zarząd ma zawsze otwarte drzwi, a w projektach interdyscyplinarnych biorą udział pracownicy, kierownicy, dyrektorzy. W miarę płaska struktura sprzyja tej otwartości.

Czytaj więcej

Pracodawca w sądzie pracy. Jak prawidłowo działać w sytuacji sporu z pracownikiem?

Relacje pracownik – pracodawca są jednym z tych obszarów naszego życia, w których czasami dochodzi do różnicy zdań. W niektórych przypadkach jest ona tak znacząca, że nie ma możliwości bezpośredniego porozumienia się między stronami. Dlatego w takim przypadku przepisy prawa przewidują możliwość odwołania się przez strony stosunku pracy do strony trzeciej, to jest do sądu, który rozstrzygnie kontrowersje istniejące między pracownikiem a pracodawcą. W tym tekście zostaną przedstawione wybrane kwestie przybliżające spory przed sądami pracy.

Czytaj więcej

Nie czekaj z feedbackiem ROK!

Milenialsi zaczęli zmianę, mówiąc wprost, czego potrzebują: bieżącej informacji zwrotnej, dzięki której mogą się rozwijać i lepiej pracować. Zamiast oceny potrzebne są partnerskie rozmowy – o wzajemnych oczekiwaniach, potrzebach i celach do osiągnięcia.

Czytaj więcej

Program Happy Parents z myślą o pracujących rodzicach

Tworzenie środowiska równych szans ma wiele aspektów. Jednym z nich jest np. równościowe podejście do rodzicielstwa. To właśnie m.in. dzięki dzieleniu się opieką nad dziećmi kobiety i mężczyźni mogą w tym samym stopniu realizować swoje zawodowe cele. Firmą, która wspiera wśród swoich pracowników rodzicielstwo na równych zasadach, jest Philip Morris.

Czytaj więcej

Onboarding obcokrajowców

Od początku wojny w Ukrainie do Polski przybyło już ponad 2 miliony osób uciekających przed konfliktem zbrojnym. Część uchodźców traktuje nasz kraj jako punkt pośredni na mapie ich podróży do innego państwa. Jednak całkiem spora liczba obywateli Ukrainy planuje pozostać w Polsce do momentu zakończenia wojny, a może i dłużej. Oznacza to, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy rynek pracy zaleje fala pracowników poszukujących stałego miejsca zatrudnienia, a pracodawcy staną przed wyzwaniem odpowiedniego ich wdrożenia. W jaki sposób przygotować istniejące zespoły na przyjęcie pracownika z zagranicy oraz ułatwić uchodźcom start w polskich przedsiębiorstwach?

Czytaj więcej

Bądź obecny na europejskim rynku pracy – korzystaj z usług sieci EURES

Sieć europejskich służb zatrudnienia EURES wspiera przepływ pracowników między krajami Europy. Dzięki niej pracodawcy mogą rekrutować wykwalifikowaną kadrę z zagranicy, zamieszczać oferty pracy na międzynarodowym portalu, a także mają dostęp do informacji oraz wydarzeń dotyczących zatrudnienia w Europie. Usługi sieci EURES są bezpłatne oraz powszechnie dostępne na terenie całego kraju. Można z nich korzystać online. Dowiedz się, jak to zrobić.

Czytaj więcej

Zatrudnianie i pomoc Ukraińcom: 6 najważniejszych pytań i odpowiedzi dla pracodawców

W obliczu trwającej wojny w Ukrainie polscy pracodawcy zatrudniający obywateli tego kraju szukają odpowiedzi na pytania, z którymi nigdy wcześniej nie musieli się mierzyć. Odpowiadamy na najczęściej zgłaszane pytania i wątpliwości dotyczące zatrudniania i organizowania w miejscu pracy pomocy dla obywateli Ukrainy.

Czytaj więcej

Kompleksowa wizualizacja potencjału pracownika

Technologia znacząco zmienia sposób, w jaki pracujemy. Przyczyniła się do poprawy wydajności poprzez automatyzację i cyfryzację, a także ułatwiła ściślejszą współpracę zespołów.

Czytaj więcej