Autor: Redakcja

Redakcja praktycznego magazynu dla Profesjonalistów HR.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Rusza 20. jubileuszowa edycja Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu

1 marca 2023 r. rusza 20. jubileuszowa edycja Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu. W tym roku 34 firmy przygotowały blisko 100 ofert w 14 miastach dla studentów i absolwentów różnych kierunków i specjalizacji. Wynagrodzenie stażystów wynosi od minimum 3600 zł do nawet 7000 zł za miesiąc. Rekrutacja będzie prowadzona od 1 marca do 15 maja. Dotychczasowi absolwenci staży wysoko oceniają ich merytorykę i organizację.

Czytaj więcej

64% polskich firm planuje zwiększyć budżety wynagrodzeń. Znamy wyniki Badania Analityki HR w Polsce

Jak pokazują najnowsze dane, podejmowanie decyzji w oparciu o liczby, nie przeczucia, powoli staje się dla rodzimych pracodawców koniecznością. Sześciu na dziesięciu respondentów podejmuje decyzje zatrudnieniowe po analizie danych. Czy to dobry wynik? Wyniki badania komentują organizatorzy, zespół HRrebels.

Czytaj więcej

Już niebawem kolejna konferencja #byckobietaonotour

Rezerwujcie 01.04 w kalendarzu! Spotykamy się w Starym Browarze w Poznaniu. Trzeba tam być.

Czytaj więcej

Przeciwdziałanie mobbingowi i innym niepożądanym zjawiskom w firmach. 19-20 stycznia

Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej wraz ze współorganizatorami oraz partnerami merytorycznymi zaprasza na konferencję pod tytułem „Przeciwdziałanie mobbingowi i innym niepożądanym zjawiskom w firmach”. Konferencja odbędzie się 19 stycznia 2023 r., po której nastąpi dzień warsztatów – 20 stycznia. Konferencja odbędzie się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Czytaj więcej

To ostatni moment, by zaplanować sportowe działania dla pracowników na 2023 rok

Już czas, żeby w sposób przemyślany i skuteczny zaplanować sportowe projekty, które zaangażują pracowników do aktywności fizycznej. Benefity sportowe dla pracowników i programy wellbeing to teraz niezbędny obszar do zagospodarowania przez działy HR każdej firmy. Praca zdalna i rozproszenie geograficzne firm sprawiają, że niezbędne jest stworzenie programów sportowych dla pracowników, które odpowiedzą na ich indywidualne potrzeby, zintegrują rozproszone zespoły i zbudują identyfikację z firmą, opartą o wartości płynące z aktywności fizycznej. 
 

Czytaj więcej

„Siła kobiet” – Well.hr analizuje praktyki firm i podpowiada, jak zadbać o rozwój i wellbeing kobiet w organizacji

Warszawa, 30.11.2022: Kobiety stanowią połowę społeczeństwa i przeważają wśród absolwentów wyższych uczelni. To ogromny potencjał. Niestety, w dużej mierze niewykorzystany. Przed pandemią wydawało się, że jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia równości kobiet i mężczyzn na rynku pracy. Covid-19 cofnął zachodzące zmiany. Jednocześnie wpłynął negatywnie na samopoczucie kobiet, które przez wiele miesięcy łączyły obowiązki zawodowe i opiekuńcze. Coraz więcej firm dostrzega ten problem i uruchamia adresowane do kobiet programy - wynika z przygotowanego przez Well.hr raportu „Siła kobiet”.

Czytaj więcej

Universum – Najatrakcyjniejsi Pracodawcy w Polsce 2022

Na podstawie badania preferencji studentów prowadzonego przez Universum powstają Rankingi Najbardziej Atrakcyjnych pracodawców, a o udziale w badaniu konkretnych firm decydują odpowiedzi samych ankietowanych. Wyniki pomagają w tworzeniu kampanii employer brandingowych, a same rankingi Universum służą pracodawcom na całym świecie jako instrument kontrolny do pomiaru atrakcyjności organizacji w stosunku do określonych grup docelowych.

Czytaj więcej

Adaptacja do zmiennego otoczenia: jak przebiega procedura wdrożenia nowego pracownika do firmy

Szybka adaptacja kandydata do pracy w zmiennym otoczeniu to pełen wachlarz korzyści dla całego przedsiębiorstwa. Już pierwszy dzień w pracy może zaowocować większą satysfakcją, motywacją oraz lojalnością osoby zatrudnionej. Jak zatem prawidłowo przeprowadzić onboarding pracownika i dlaczego kultura uczenia się jest w tym procesie tak bardzo istotna?

Czytaj więcej

Konferencja „Focus na Menedżera. Lider wczoraj, dziś i jutro”

Czego możemy nauczyć się na cudzych błędach o zadaniach lidera w kryzysie? Jak z klęski zrobić sukces? Jakie są skuteczne praktyki zarządzania? Konferencja "Focus na Menedżera. Lider wczoraj, dziś i jutro" organizowana przez EY Academy of Business już 5 grudnia!

Czytaj więcej

Zgłoś się i zainspiruj innych: ABSL Diamonds Awards!

Czy dla Twojej firmy ESG to już rzeczywistość, a nie tylko deklaracje? Czy podejmuje ona zdecydowane działania, aby usprawnić funkcjonowanie z korzyścią dla wszystkich interesariuszy? Czy Twoja firma inwestuje w najcenniejszy zasób - pracowników? Czy pracujesz w przyjaznym środowisku pracy? Jeśli tak, to mamy znakomitą wiadomość!

Czytaj więcej