Autor: Redakcja

Redakcja praktycznego magazynu dla Profesjonalistów HR.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Platforma e-learningowa dla firmy – dlaczego warto ją wdrożyć?

Świat biznesu zmienia się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Nowoczesne technologie, globalizacja oraz dynamiczne zmiany w środowisku pracy stawiają przed firmami nowe wyzwania, ale także otwierają przed nimi nieznane wcześniej możliwości. Coraz popularniejszym elementem współczesnego biznesu staje się e-learning. Dlaczego warto wdrożyć platformę e-learningową w firmie? Dzisiaj przyjrzymy się temu bliżej.

Czytaj więcej

Jakie są najpopularniejsze usługi marketingowe dla E-commerce?

W dzisiejszym rozwijającym się świecie E-commerce, skuteczny marketing odgrywa kluczową rolę w osiąganiu sukcesu. Agencje specjalizujące się w tej dziedzinie oferują różnorodne usługi, które pozwalają sklepom internetowym zdobywać nowych klientów i zwiększać sprzedaż. Jakie są najpopularniejsze usługi marketingowe dla E-commerce?

Czytaj więcej

Rozszerzona opieka zdrowotna – praktyczny benefit, który docenią Twoi pracownicy!

Niskie bezrobocie i dynamiczny rozwój gospodarki sprawił, że mamy do czynienia z rynkiem pracownika, w którym coraz częściej to przedsiębiorca swoją ofertą, musi walczyć o pozyskanie wysokiej jakości pracowników. Czynnikiem decydującym w tym zakresie niezmiennie jest wynagrodzenie, jednak istotne znaczenie mają także benefity pozapłacowe.

Czytaj więcej

Ocena pracownicza - czym jest i jakie przynosi korzyści?

Okresowa ocena pracownicza powinna być jednym z kluczowych procesów w polityce kadrowej firmy. Regularna i rzetelna przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Jak ją skutecznie przeprowadzić, aby jak najwięcej zyskać?

Czytaj więcej

Pierwsze w Europie Hybrid Workplace Experience Centre otwarte w Warszawie

9 maja 2023, Warszawa – Hybrydowy model pracy, który w ostatnim czasie stał się standardem, wymaga elastycznego podejścia ze strony firm. Zmieniają się bowiem oczekiwania pracowników względem pracodawcy oraz sposób kształtowania przestrzeni biurowych, które dziś muszą odpowiadać potrzebom nowej normalności. Aby zbudować udane hybrydowe środowisko pracy, firmy muszą dać pracownikom narzędzia, które pozwolą im odnosić sukcesy. Jak to zrobić? Odpowiedź znajdziemy, w oficjalnie otwartym dziś, pierwszym w Europie Hybrid Workplace Experience Centre w Warszawie zainicjowanym przez Jabra i Bene przy wsparciu liderów z branży technologicznej, doradczej, design & build oraz HR-owej.

Czytaj więcej

#PowiedzCześćRóżnorodności razem z nami! Takiej kampanii społecznej jeszcze nie było!

9 maja 2023 r. startuje ogólnopolska kampania społeczna #PowiedzCześćRóżnorodności. Jej inicjatorzy - Fundacja DEI Alliance oraz firma Better - połączyli siły z ponad 20 partnerami, by wspólnie pokazać wartość, jaką z różnorodności czerpią firmy, organizacje i całe społeczeństwo. Jako ludzie tworzymy niepoliczalny zbiór różnorodnych doświadczeń i perspektyw oglądania świata, wzajemnie się uzupełniamy i wzbogacamy. Warto z tego skorzystać.
Celem kampanii jest promowanie pozytywnej siły różnorodności - która łączy, inspiruje, jest motorem napędowym organizacji.

Czytaj więcej

Jak pracodawca może wpływać na to, by pracowników nie dopadło wypalenie zawodowe?

Dbałość o dobre samopoczucie pracowników to klucz do udanych relacji w firmie, ale i ogólnie pojętego sukcesu. Wszak to ludzie tworzą dane przedsiębiorstwo i to od nich zależy wiele kwestii. Przytłoczenie obowiązkami często powoduje efekt tzw. wypalenia. Niby robi się wszystko tak samo, ale jakoś bez wcześniejszej pasji i iskry, a z czasem mogą dojść do tego somatyczne dolegliwości związane ze stresem. Człowiek może dojść do momentu całkowitego załamania. Okazuje się, że pracodawca może wprowadzać pewne narzędzia przeciwdziałające wypaleniu. Warto je poznać!

Czytaj więcej

O biznesie na światowym poziomie. Impact’23 coraz bliżej

Już w maju biznesowe i technologiczne serce świata będzie bić nie w Nowym Jorku czy Londynie, ale w Poznaniu. To w stolicy Wielkopolski będziemy dyskutować o odpowiedzialnym biznesie, potrzebach świata, technologiach, ekonomii i polityce. Przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczo-ekonomicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Przyjrzyjmy się szczegółom agendy.

Czytaj więcej

Ewolucja, czy rewolucja? Zmiany w prawie pracy w 2023 roku. Obsługa procesów w systemach Comarch ERP

Od dawna żadne zmiany w Kodeksie pracy nie wzbudzały takich emocji. Wreszcie doczekaliśmy się uregulowania kwestii pracy zdalnej, a dodatkowo wprowadzono m.in. nowe rodzaje urlopów pracowniczych, czy udogodnienia dla rodziców. Obsługa działu kadr i płac wymaga ciągłego śledzenia zmieniających się przepisów prawa pracy, a także dostępu do oprogramowania, które jest zgodne z przepisami i usprawni obsługę zmian. Takie rozwiązania oferują systemy Comarch ERP, które wyróżniają się m.in. tym, że oferują jeden spójny modułu kadrowo-płacowy pozwalający obsługiwać wszystkie procesy w intuicyjny i efektywny sposób.

Czytaj więcej

Rozwarstwienie w płacach studentów

Prawie co piąty student w Polsce zarabia pomiędzy dwa a trzy tysiące złotych. Drugie tyle otrzymuje między trzy a cztery tysiące złotych miesięcznie. Wzrosła liczba osób, które „na rękę” dostają jeszcze więcej, ale także tych, które zarabiają co najwyżej tysiąc lub dwa – wynika z tegorocznego raportu „Student w pracy” Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu. Najwięcej dobrze zarabiających studentów odnotowano w Bydgoszczy i Toruniu. Nad drugim biegunie znalazło się Trójmiasto, w którym w 2023 r. wykazano największy odsetek studentów zarabiających poniżej tysiąca złotych netto.

Czytaj więcej