Dlaczego przed stworzeniem nowej strony WWW warto przeprowadzić audyt dotychczasowej? Jakie narzędzia zastosować, żeby strona WWW spełniała założone cele? Na jakie grupy można podzielić odbiorców stron WWW? Odpowiedzi na te pytania udziela Maja Gojtowska w artykule zatytułowanym „Zakładka «kariera», która przyciąga – pięć kroków do stworzenia projektu wyjątkowego”, otwierającym niniejszy numer czasopisma „HR Business Partner”.
W bieżącym wydaniu poruszamy również następujące zagadnienia:
„«Przejście» z umowy o pracę na własną działalność gospodarczą. Współczesne formy zatrudnienia” to artykuł Michała Szuszczyńskiego i Jarosława Augustyna, który publikujemy w dziale „Prawo pracy w praktyce”. Eksperci wyjaśniają w nim, jakie obowiązki spoczywają na osobie zakładającej własną działalność gospodarczą i podejmującej współpracę z dotychczasowym pracodawcą, a także wymieniają cechy charakterystyczne zatrudnienia pracowniczego i formy zatrudnienia niepracowniczego.
Zachęcamy Państwa do lektury tekstu Michała Szuszczyńskiego i Jarosława Augustyna, w którym autorzy przedstawiają przywileje wynikające z zatrudnienia niepracowniczego i omawiają wybrane kwestie związane z zatrudnieniem pracowniczym. „Współczesny rynek pracy oferuje szerokie spektrum form, w jakich praca ta może być wykonywana. Umowa o pracę, stosunkowo niedawno jeszcze uznawana za najbardziej pożądaną podstawę świadczenia pracy, w wielu branżach powoli ustępuje miejsca bardziej elastycznym kontraktom cywilnoprawnym” – podkreślają eksperci.
W jaki sposób prowadzić rekrutacje handlowców? Jak planować zatrudnienie w obszarze sprzedaży? Jak rozmawiać z menedżerem i dyrektorem sprzedaży o potrzebie zaplanowania rekrutacji handlowców? Na te pytania odpowiada Joanna Urbańska, autorka artykułu pt. „Odkąd pamiętam, rekrutuję handlowców... Dlaczego w sprzedaży rekrutacja ma charakter ciągły i jak sobie z tym radzić?”, który publikujemy w rubryce „Stare wyzwania, nowe podejście”. W niniejszym tekście znajdą Państwo mnóstwo praktycznych porad pozwalających na udoskonalenie procesów rekrutacyjnych w obszarze sprzedaży.
Jak wykorzystać osiągnięcia psychologii biznesu w human resources? Dlaczego w HR stosuje się narzędzia psychometryczne? Na co warto zwracać uwagę przy wyborze testów osobowości? Dowiedzą się tego Państwo czytając artykuł Niny Sosińskiej zatytułowany „Rzeczywista codzienna korzyść czy niepotrzebny koszt? Narzędzia psychometryczne w HR”, znajdujący się w rubryce „Kierunek rozwój”. Autorka podkreśla w nim, że „psychologia biznesu rozumie potrzeby menedżerów i opracowuje rozwiązania, które ułatwiają im zwiększanie efektywności pracowników. Psycholodzy zrozumieli, że biznes potrzebuje szybkich, trafnych i łatwych w stosowaniu rozwiązań i że nie mogą dłużej oferować menedżerom narzędzi, które rozumie jedynie psycholog. W odpowiedzi na istniejące potrzeby biznesu już wiele lat temu na Zachodzie powstała specjalizacja: psycholog biznesu. Zadaniem tej grupy osób stało się opracowywanie narzędzi odpowiadających na istniejące potrzeby biznesu, których głównym celem jest ułatwianie poprawy wyników”.
Państwa uwadze polecamy tekst Katarzyny Wiśniewskiej zatytułowany „Jak znaleźć najlepszych? Weryfikacja umiejętności technicznych kandydatów w IT”. Autorka radzi w nim, jakie techniki i narzędzia warto stosować podczas rekrutacji specjalistów IT, w jaki sposób rekruter może zweryfikować, czy kandydat posiada bazową wiedzę do dalszych rozmów oraz jakich błędów unikać w trakcie prowadzenia rekrutacji specjalistów IT.