Ekspert w zakresie PR i komunikacji wewnętrznej z doświadczeniem zdobytym w międzynarodowych organizacjach i agencjach public relations. Specjalizuje się w employer brandingu i komunikacji w obszarze rekrutacji i HR; www.gojtowska.com
Współczesne zakładki „kariera” bardziej przypominają huby zbierające informacje na temat pracodawcy i kierujące kandydatów do pozostałych kanałów employer brandingowych. Jak powinna wyglądać profesjonalna zakładka „kariera”? Oto pięć wskazówek, o których warto pamiętać w procesie jej planowania, wdrażania i aktualizowania.
Zarządzanie sytuacjami kryzysowymi, szczególnie w dobie mediów społecznościowych, to codzienność organizacji. I nie jest to problem wyłącznie działów PR czy marketingu. Kryzysy coraz częściej dotyczą zarządzania zasobami ludzkimi i komunikacji z zespołem przez pracodawców. Kandydaci, pracownicy i byli pracownicy dzielą się w sieci swoimi negatywnymi doświadczeniami z pracodawcą, wywołując tym panikę wśród pracodawców. Jak się z nimi mierzyć?
Pracownicy IT są na rynku rozchwytywani – otrzymują średnio aż 36 zaproszeń na rozmowy rekrutacyjne w ciągu roku1. Zanim jednak zdecydują się wziąć udział w procesie rekrutacyjnym, sprawdzają informacje o pracodawcy nawet w 16 kanałach, m.in. na Facebooku, Linkedinie, Instagramie. Wykorzystanie social mediów w rekrutacji nie jest więc przykładem kreatywności zespołu HR, ale świadomości zachowań kandydatów.