Autor: Joanna Urbańska

HR Business Partner, Grupa INEA S.A

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Rozmowa rekrutacyjna z kandydatem. Klucz do sukcesu w procesie rekrutacji

Często spotykam się z podejściem osób niezajmujących się profesjonalnie rekrutacją, że taka rozmowa z kandydatem to bułka z masłem i o co w ogóle tyle szumu. Że przecież wystarczy z kimś porozmawiać i już się wie, czy dana osoba nadaje się do pracy, czy nie. Wielu menedżerów jest tak bardzo przekonanych o działaniu tej metody, że bezpardonowo przerywają spotkanie rekrutacyjne po 10 minutach, czując, że to nie jest to, że nie ma chemii z kandydatem, i kończą rozmowę. Czy to jest właśnie profesjonalna rekrutacja? Czy w dłuższej perspektywie zaprowadzi do pozytywnych czy negatywnych rezultatów?

Czytaj więcej

Wdrożenie intranetu. Jak zarządzić projektem, aby zrealizować go z sukcesem?

Wydawałoby się, że takie narzędzie jak intranet jest dzisiaj w każdej organizacji. Przecież żyjemy w takich czasach, że coraz rzadziej widzimy się ze wszystkimi na żywo, coraz trudniej zebrać nam wszystkich pracowników i do nich dotrzeć. Tymczasem jest jeszcze sporo firm, które nie mają wspólnej platformy komunikacyjnej lub nie potrafią zbudować zaangażowania pracowników w jej funkcjonowanie. Jak zatem z sukcesem wdrożyć projekt intranetu i przekonać do niego pracowników?

Czytaj więcej

Odkąd pamiętam, rekrutuję handlowców...

W dobie konsumpcjonizmu sprzedaż towarów i usług ma niebagatelne znaczenie. Niemal każda firma stara się przyciągnąć do siebie jak największą liczbę klientów, stosując coraz bardziej personalizowane taktyki. Co jest zatem najważniejsze i co zapewnia sukces sprzedażowy?

Czytaj więcej