#ToDziecinnieProste wartości. Case study Banku BGK

Strategia

Bank Gospodarstwa Krajowego jest polskim bankiem rozwoju — jedyną taką instytucją w Polsce. Naszym zadaniem jest budowanie silnej i stabilnej gospodarki. Zależy nam na rozwoju współpracy i aktywizowaniu sektora prywatnego i publicznego, aby zwiększać potencjał rozwoju społeczno-gospodarczego Polski. Z początkiem ubiegłego roku Bank Gospodarstwa Krajowego ogłosił nową strategię, misję i wizję na lata 2021-2025.

Czym jest misja BGK? To powód, dla którego istnieje nasza organizacja. Jest ona zdefiniowana od początku istnienia banku. W 2021 roku wzmocniliśmy jej brzmienie o słowo zrównoważony, ponieważ zrównoważony rozwój to kierunek, w którym zmierza świat. Wizja określa, dokąd zmierzamy, jak chcemy być postrzegani. BGK ma być liderem w programach na rzecz zrównoważonego rozwoju. Chcemy inicjować, inspirować, tworzyć zrównoważone rozwiązania. Strategia BGK opiera się na 5 filarach strategicznych oraz programach modelu biznesowego.
Co ma to wspólnego z wartościami? Dlaczego je zmieniliśmy? Czy ich komunikacja była trudna, czy dziecinnie prosta? Odpowiedzi na te i na inne pytania uzyskacie w tym artykule.

Wartości to czasowniki

Żebyśmy mogli stosować jakiekolwiek wartości, musimy najpierw dobrze je zrozumieć i identyfikować się z nimi. Zaczęliśmy od określenia wartości, które najlepiej pasują do kultury korporacyjnej, a następnie wspólnie stworzyliśmy ich definicje i katalogi zachowań. W grudniu 2020 roku prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka zaprosiła wszystkich pracowników do udziału w ankiecie. Zapytała w niej o to, jak rozumiemy oraz z czym i z...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI