Silne zespoły – recepta na sukces. Case study Grupy Żabka

Strategia i wdrażanie

Według Gallupa organizacje, w których współczynnik zaangażowania jest wysoki, notują 41% mniej absencji, 59% mniejszą rotację pracowników oraz wyższą o 17% produktywność. Stworzenie angażującej kultury organizacyjnej wymaga jednak długofalowej strategii i skutecznego wdrażania narzędzi m.in. w takich obszarach jak zarządzanie różnorodnością, niwelowanie luki płacowej z uwagi na płeć czy umiejętne łączenie home office z pracą w biurze. Warto przyjrzeć się dobrym praktykom, które w tym zakresie wdrożyła Grupa Żabka.

W Grupie Żabka cenimy indywidualność i widzimy siłę w zespołach, szukamy różnorodności i budujemy podejście równościowe, jesteśmy innowacyjni i umiemy skalować biznes. Integracja strategii biznesowej z celami w obszarze zarządzania pracownikami jest jednym z naszych priorytetów. Dzięki temu Grupa Żabka znalazła się w światowej czołówce firm, które z powodzeniem wdrażają angażującą kulturę organizacyjną opartą na wartościach, otrzymując jako pierwsza firma w Polsce nagrodę Gallup Exceptional Workplace Award. 

Rozwijanie otwartego, włączającego środowiska pracy czyni nas atrakcyjnym pracodawcą, zdolnym pozyskać z rynku osoby o unikalnych talentach, doświadczeniach i poglądach, które pracując razem, znacząco wpływają na efektywność i produktywność Grupy Żabka. Chcemy pracować z najlepszymi, dlatego w kolejnych latach będziemy kontynuowali proces budowy odpowiedzialnej organizacji, m.in. dbając o zapewnienie równych szans i zarządzając różnorodnością.

W obecnych, dynamicznie zmieniających się czasach pracownicy chcą wiązać swoją przyszłość z firmami, które tworzą przyjazne, równościowe i inkluzywne środowisko, wolne od uprzedzeń i dyskryminacji. Badania także potwierdzają, że coraz więcej osób ubiegających się o pracę bierze pod uwagę podejście firmy do kwestii różnorodnościowych. Zatem stworzenie w organizacji kultury włączającej, która sprawi, że nowe osoby będą aktywnie uczestniczyć w jej działaniach, w pełni wykorzystując swoje możliwości, realnie przekłada się na rozwój firmy, a tym samym na sukcesy biznesowe. Wyniki pokazują, że istnieje wyraźna korelacja pomiędz...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI