„SIŁA MENTORINGU” – Jak zbudować program mentoringowy, który działa na przykładzie Philip Morris

Kierunek rozwój

Nie bez kozery w słowie mentoring zawiera się słowo ring – tak jeden z uczestników naszego programu mentoringowego powiedział żartobliwie o jego refleksji na temat znaczenia mentoringu, uzasadniając to porównaniem do miejsca „starcia” między mentee a mentorem – starcia, z którego obie strony mogą wyjść zwycięsko, poznać swoje mocne strony i obszary, w których jeszcze potrzebują wsparcia i treningu.

Słowa te były dla nas olbrzymim komplementem – takie refleksje pokazały, że w parach mentoringowych była energia, było tarcie, że – jak to się mówi potocznie – „działo się” zarówno na „ringu”, jak i w zawodnikach, bo zarówno mentee, jak i mentor pracowali, a właśnie do takiej „walki” chciałyśmy zaprosić naszych uczestników programu „Siła Mentoringu” w Philip Morris. 
Siła Mentoringu to program stworzony dla pracowników, dla wsparcia ich rozwoju i budowania jedności w dążeniu do wspólnego celu. Patrząc na projekt z perspektywy minionego roku, porównaliśmy go do wyprawy czy też podróży…
Na początku trzeba opracować plan, wybrać trasę i spakować potrzebne rzeczy. Kiedy plecak jest już gotowy, plan na drogę z punktami postoju i ładowania energii są, a w głowie nakreślony i zwizualizowany cel, czas zrobić pierwszy krok i przekroczyć próg podróży. Po dotarciu na miejsce – celebracja i powrót. To jeszcze nie koniec, bo czeka nas rozpakowanie i refleksja nad przebiegiem podróży, by móc zaplanować kolejne, większe wojaże. 

Opracowanie planu i wybranie trasy 

...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI