Dołącz do czytelników
Brak wyników

Strategia

29 kwietnia 2020

Polskie premiery książkowe dla menedżerów i HR-owców, których nie możesz przegapić w 2020 roku!

0 608

Szacuje się, że co miesiąc na polski rynek trafia 40 tysięcy nowych tytułów książkowych. W zeszłym roku w całym kraju sprzedano 91 milionów książek (wg Nielsen Book Research). Jak zatem wybrać najlepsze tytuły z tej klęski urodzaju? Poniżej lista książek z zakresu HR i zarządzania, które będą miały polską premierę w 2020 roku. Poznajcie 5 tytułów wartych przeczytania. Ich kolejność wg planowanych miesięcy premier.

Mark Miller

POLECAMY

Talent Magnet: How to Attract and Keep the Best People

Polski tytuł: Przyciąganie talentów. Jak znaleźć, zatrudnić i zatrzymać najlepszych 

Premiera: 28 lutego 2020

Czy tradycyjne metody rekrutacji to już przeżytek? Jak sprawić, żeby nie odeszli najlepsi? Ta książka pokazuje, jak werbować ludzi, których pragnie mieć u siebie każda organizacja. Co ważne, książka jest efektem szeroko zakrojonych badań różnych grup zatrudnionych. Daleko jej jednak do trudnej pozycji naukowej. Wnioski są przekazane w formie krótkich historyjek ilustrujących problemy grupy bohaterów. Efekt? Lekka forma i dużo praktycznej wiedzy. Dzięki tej książce liderzy zespołów i działy HR zyskają możliwość łatwiejszego identyfikowania, pozyskiwania i rozwijania idealnych pracowników. Brzmi nieźle, prawda?

Tony Schwartz, Jean Gomes, Catherine McCarthy

The Way We're Working Isn't Working: The Four Forgotten Needs That Energize Great Performance

Polski tytuł: Taka praca nie ma sensu, czyli jak zarządzać swoją energią

Planowana premiera: 20 marca 2020

Cały czas się śpieszymy i pracujemy coraz więcej godzin, by nadążyć za wymaganiami i nie pozostać w tyle. Jak możemy to zmienić? Zacząć zarządzać sobą i swoją energią w pracy, bo długie godziny i przeciążanie się bynajmniej nie stanowią recepty na sukces, a wręcz nieuchronnie prowadzą do wypalenia się i permanentnego przemęczenia. Książka Schwartza reprezentuje nurt określany jako the science of high performance (nauka osiągania znakomitych wyników), będący połączeniem psychologii, medycyny i teorii organizacji. Była na listach bestsellerowych książek biznesowych „New York Timesa” oraz „Wall Street Journal”. W Polsce jej aktywnym propagatorem jest Jakub B. Bączek, trener mentalny naszej reprezentacji siatkarzy (olimpijczyków).

Marcus Buckingham, Ashley Goodall

Nine Lies About Work: A Freethinking Leader’s Guide to the Real World

Polski tytuł: Dziewięć kłamstw o pracy. Niekonwencjonalny poradnik dla krytycznie myślącego lidera

Planowana premiera: 27 marca 2020

Marcus Buckingham (ten od badań Instytutu Gallupa, może czytaliście też jego wcześniejsze książki, np. Po pierwsze, złam wszelkie zasady czy Wykorzystaj swoje silne strony) i Ashley Goodall kwestionują założenia leżące u podstaw współczesnych praktyk menedżerskich, wśród których jest wiele pochodzących jeszcze z czasów Druckera. Bezwzględnie rozprawiają się z mitami, zniekształceniami i błędami myślowymi w metodach pracy i zarządzania (ogólnie przyjętych za słuszne), które prowadzą nieuchronnie tylko do dysfunkcji i frustracji. W zamian uczą krytycznego i nieszablonowego podejścia do tego, w jaki sposób pracujemy, i pokazują, jak moglibyśmy robić to inaczej.

Kursat...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Tylko w ten weekend kupisz prenumeratę aż 35% TANIEJ

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy