Z mikrofonem w HaeRze: rozmowy o HR z mężczyznami HR-owcami (część II). Obszar rekrutacji to swoisty rollercoaster, a wszystko to tylko kwestia czasu

Strefa Inspiracji

Pierwszy wywiad, opublikowany w poprzednim wydaniu, pokazał, że mężczyzna w obszarze HR również doskonale poradzi sobie z powierzonymi mu zadaniami. Nie ma zatem znaczenia, czy pracownikiem HR jest kobieta, czy mężczyzna. Ważne natomiast jest, czy właściwie odgrywa swoją rolę. Jedną z kluczowych ról stawianych przed współczesnym HR-owcem jest bycie skutecznym pośrednikiem między pracownikami, menedżerami a zarządem. Szczególnie w tzw. wewnętrznym HR, rola ta odgrywa rangę kluczowej.

REKLAMA

Łukasz Sokal
Prezentowany w poniższym wywiadzie mężczyzna HR-owiec to ekspert, który ciągle aktualizuje swoją wiedzę, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby biznesu. W swojej pracy zawsze stoi na straży HR-owych interesów swojego zespołu. Łukasz Sokal pracuje jako koordynator zespołu rekrutacji w międzynarodowej firmie Majorel w oddziale w Szczecinie. Realizuje rekrutacje na stanowiska konsultantów ds. obsługi klienta i konsultantów ds. wsparcia technicznego w 15 językach. Dodatkowo pracuje jako wykładowca w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, oddział w Szczecinie. Prowadzi przedmioty z zakresu rekrutacji i selekcji kandydatów oraz planowania zatrudnienia, na takich kierunkach jak: menedżer HR, psychologia w zarządzaniu organizacją, kadry i płace oraz zarządzanie z modułem sprzedażowym.

 

Czym jest dla Ciebie HR?
Ogólnie jest to pomoc drugiemu człowiekowi. Po zatrudnieniu kandydatów bardzo często widzę, że ich życie zmienia się na zdecydowanie lepsze. Zwłaszcza w sytuacji, gdy człowiek jest bez pracy i potrzebuje środków na utrzymanie siebie i rodziny. 
Pomoc dotyczy również kandydatów chcących zmienić pracę, by spełniać się w tej sferze zawodowej, w której czują się najlepiej. Wtedy wsparcie wiąże się z zapewnieniem możliwości dalszego rozwoju. Pozwolę sobie na stwierdzenie, że zarówno ja, jak i mój zespół odmieniamy ludzkie życie.

Jak stawiałeś swoje pierwsze kroki w HR?
Swoją karierę zawodową rozpoczynałem w 2012 r. Zaplanowałem dla siebie drogę...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI