Autor: Artur Dzięgielewski

Kierownik Działu Culture / HR Manager. W pracy i w życiu kieruje się zasadą: „Nie tylko nie pal za sobą mostów, ale przede wszystkim je buduj”.

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Z mikrofonem w HaeRze: rozmowy o HR z mężczyznami HR-owcami (część IV)

Oczywiste jest, że współczesne organizacje, by móc funkcjonować na rynku, muszą skupiać się na rozwoju prowadzonej działalności. Dotyczy to również firm działających w branży HR. Jak podaje Krajowy Rejestr Agencji Zatrudnienia1, obecnie w Polsce działa 8705 Agencji Zatrudnienia. W 2017 r. agencje wsparły 1,3 mln osób w poszukiwaniu pracy2. Konkurencja jest duża. Jak zatem osiągać sukcesy w tak mocno rozwiniętej sferze HR-u? 

Czytaj więcej

Z mikrofonem w HaeRze: rozmowy o HR z mężczyznami HR-owcami (część III)

Jeden z obszarów HR-u stanowią szkolenia i rozwój pracowników. Organizacje dbają o poszerzanie wiedzy zatrudnionych w firmach osób, bazując na wewnętrznych ekspertach lub korzystając ze wsparcia zewnętrznych trenerów i firm. Według najnowszych danych zawartych w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych, w Polsce zarejestrowanych jest ponad 11 tys. firm szkoleniowych. Wybór skutecznego szkolenia dla siebie czy swoich pracowników może zatem okazać się nieprosty, dlatego warto zapoznać się z opiniami na temat organizatora szkolenia, porównać koszty. Bohater kolejnego wywiadu cyklu Z mikrofonem w HaeRze dba właśnie o rozwój pracowników. 

Czytaj więcej

Z mikrofonem w HaeRze: rozmowy o HR z mężczyznami HR-owcami (część II). Obszar rekrutacji to swoisty rollercoaster, a wszystko to tylko kwestia czasu

Pierwszy wywiad, opublikowany w poprzednim wydaniu, pokazał, że mężczyzna w obszarze HR również doskonale poradzi sobie z powierzonymi mu zadaniami. Nie ma zatem znaczenia, czy pracownikiem HR jest kobieta, czy mężczyzna. Ważne natomiast jest, czy właściwie odgrywa swoją rolę. Jedną z kluczowych ról stawianych przed współczesnym HR-owcem jest bycie skutecznym pośrednikiem między pracownikami, menedżerami a zarządem. Szczególnie w tzw. wewnętrznym HR, rola ta odgrywa rangę kluczowej.

Czytaj więcej

Z mikrofonem w HaeRze: rozmowy o HR z mężczyznami HR-owcami (część I)

Rekruter, dla którego pomaganie kandydatom w znalezieniu zatrudnienia jest powołaniem!

Czytaj więcej

„Od zera do bohatera”, czyli jak zaistnieć w sieci. Budowanie marki osobistej w mediach społecznościowych na przykładzie portalu LinkedIn

Pozytywny wizerunek w sieci, wykreowana marka osobista – czy w ogóle są potrzebne do funkcjonowania w świecie biznesu? Być może nie są niezbędne, ale z drugiej strony korzystne postrzeganie przez biznes ma bardzo duży wpływ na nasz rozwój osobisty, powoduje zwiększenie atrakcyjności na rynku pracy, pozwala na nawiązanie, nawet tych wydających się niemożliwymi do nawiązania, relacji biznesowych.

Czytaj więcej