Dołącz do czytelników
Brak wyników

Strategia

29 maja 2020

Świadome i aktywne angażowanie oraz integracja pracowników, nie tylko podczas pandemii.

0 705

Koronawirus zaskoczył pracodawców i pracowników oraz na dobre zmienił styl życia i nasze dotychczasowe przyzwyczajenia. Zaczęliśmy funkcjonować w trybie nieustającego zarządzania kryzysowego. Z dnia na dzień spotkaliśmy się z dużą, nieoczekiwaną zmianą. Organizacja pracy zdalnej, gaszenie pożarów w swoich firmach, szukanie oszczędności, negocjacje z dostawcami i podwykonawcami, a także procesowanie mnóstwa innych bieżących kwestii. Do pokonania trudności, z jakimi mierzą się firmy potrzeba wiele kreatywności.

Wstępując w progi pracy zdalnej ani pracodawcy, ani pracownicy do końca nie wiedzieli, z jakim zakresem zmian przyjdzie im się zmierzyć. Dotychczas zorganizowane środowisko oparte o wypracowane zasady zmieniło się na każdym poziomie. Pracownicy, którzy do tej pory komunikowali się ze sobą bezpośrednio, musieli znaleźć inne kanały porozumiewania się. Chcąc być częścią zespołu, musisz za nim podążać, być na bieżąco. Jak to zrobić w zupełnie innych realiach? Coś, co przed epidemią można było załatwić na porannej kawie w gronie kolegów z pracy, teraz znikło. Przestrzeń, którą zagospodarowaliśmy na relacje międzyludzkie, znacznie się ograniczyła i trzeba było znaleźć alternatywne dla niej formy.

POLECAMY

Jedyną stałą rzeczą w dzisiejszej rzeczywistości jest zmiana. To powiedzenie świetnie oddaje obecne realia, w których się znaleźliśmy i wyzwania, którym musimy sprostać, stojąc w obliczu pandemii. W tak dynamicznie zmieniającym się otoczeniu biznes wymaga równie szybkich adaptacji i zmian. Chociaż nie jest łatwo, nie możemy zapominać o głównym filarze każdej organizacji, czyli pracownikach. Zadbanie o ich dobrą kondycję i samopoczucie, nie tylko w uwzględnieniu codziennych zadań jest kluczowe. Aby nadrobić stracony czas i sprawnie postawić biznes na nogi pracodawcy będą potrzebowali dobrych zespołów. Ludzi zmotywowanych i zachęconych do pracy, być może wiele trudniejszej i wymagającej niż przed pandemią.

W sytuacji związanej z epidemią koronawirusa można również dostrzec, jak by to dziwnie nie zabrzmiało, pozytywne aspekty. Mówi się, że otoczenie kryzysowe sprzyjają kreatywności. Twórcze myślenie i rozwiązania są teraz na wagę złota. Potrzeba – pomysł – działanie. W takich okolicznościach powstała platforma #aktywnieswiadomi. Idea narzędzia, które wspiera zarówno pracowników, jak i przedsiębiorców, pomaga odnaleźć się w nowej rzeczywistości, daje przestrzeń na inspirację i pozwala pozostać w kontakcie z osobami w firmie.

Interakcje międzyludzkie są podwaliną naszego działania. Relacje z innymi, chęć dzielenie się swoimi doświadczeniami, a nawet chwalenie się nowymi osiągnięciami budują w nas poczucie bycia zauważonym, potrzebnym, docenionym. Wszystko to było i jest katalizatorem naszego działania. Chcemy Tworzyć społeczność, budować zespół, dbać o zdrowie – po prostu promować POZYTYWNY lifestyle i dobrą atmosferę.

W niespełna dziesięć dni, dzięki ogromnej pracy i zaangażowaniu całego zespołu oraz nawiązaniu współpracy z markami takimi jak Purella Superfoods czy Gymsteer udało się zaprojektować i przygotować do wdrożenia nowe narzędzie. Platformę #aktywnieswiadomi udostępniamy całkowicie za darmo, gdyż zależy nam na wsparciu przedsiębiorców i zadbaniu o zdrowie, samopoczucie i motywację pracowników.

Co znajdziemy na platformie #aktywnieswiadomi? Pomysły na zadbanie o swoją kondycję — treningi online z Gymsteer i Home Fitness. Sekcja rozrywki to inspiracje do zaangażowania siebie i dzieci w ciekawe gry i zabawy. Dzięki współpracy z Anią Staramch i marką Purella Superfood odkrywamy wspaniałe przepisy na zdrowe i pyszne potrawy z użyciem SUPERFOODS. Prezentujemy również ciekawe pozycje literackie w formie książek lub audiobooków. Pokazujemy, jak sprytnie i bez pomocy fachowca naprawić drobne usterki. To również doskonałe narzędzie do komunikacji i stałego kontaktu z pracownikami. Przestrzeń dedykowana pracodawcom zawierająca, ankiety, moduł newsów i quizów firmowych. Za każdą aktywność i pomysł użytkownik otrzymuje punkty, które może wymieniać na bonusy, czyli rabaty lub e-vouchery na zakupy produktów Pure...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy