Dołącz do czytelników
Brak wyników

Strategia

7 stycznia 2020

Siła różnic w zespole - Jak indywidualne potrzeby i motywacje przekuć na wartość i wspólny cel

0 555

Co jest dziś największym motywatorem dla pracowników? Jak zarządzać różnorodnością i budować zespół, który osiąga wspólne cele? Na te i inne pytania odpowiada Anna Sarnacka-Smith. Co ważne, książka nie jest zbiorem jej subiektywnych przemyśleń, lecz bazuje na wynikach badania opinii, przeprowadzonego na grupie pracujących kobiet i mężczyzn w Polsce. Co więcej, autorka daje czytelnikowi gotowe narzędzia do budowania porozumienia, zaangażowania i efektywnej współpracy w zespole.

POLECAMY


264 strony, oprawa miękka ze skrzydełkami, cena 44,90 zł
Wydawnictwo MT Biznes
Premiera 2.10.2019 r.


Anna Sarnacka-Smith analizuje, co się dzieje między ludźmi, z ludźmi i wśród ludzi w miejscu pracy. Wskazuje, co pozytywnie wpływa na efektywność zespołu, a co prowadzi do frustracji i wypalenia. Pokazuje, jak pogodzić szefa z pracownikami, a także jak w myśleniu o pracy i swoim życiu czują się kobiety i mężczyźni oraz jak w tej kwestii znaleźć porozumienie. Książka nie jest manifestem przeciwko którejś ze stron, lecz próbą znalezienia rozwiązania dobrego dla obu stron. A do tego potrzebne jest lepsze zrozumienie siebie nawzajem.

Co jest największym wyzwaniem w dzisiejszym świecie dla aktywnych zawodowo Polaków?

Co ważne, książka nie jest zbiorem subiektywnych przemyśleń autorki, lecz bazuje na wynikach badania opinii, przeprowadzonego na grupie pracujących kobiet i mężczyzn w Polsce. Omawia zagadnienia, które respondenci wskazali jako te, które mają dla nich największe znaczenie na drodze do zawodowego, ale i życiowego spełnienia, gdyż praca jest kluczowym czynnikiem wpływającym na nasze poczucie szczęścia (46,5% ankietowanych). Dzięki wynikom tego badania autorka nie tylko wskazuje błędne powszechne przekonania na temat budowania zespołów, ale także podejmuje tematy, które – choć wcale do przyjemnych nie należą, bo mowa jest nie tylko o motywacji, komunikacji, zaufaniu, ale i o różnicach w wynagrodzeniu czy przemocy fizycznej i werbalnej w pracy – rzeczywiście mają znaczenie dla budowania efektywnego środowiska pracy.  Okazało się jednak, że nie wszystkie moje założenia potwierdziły wyniki badania opinii, do którego zaprosiłam osoby aktywne zawodowo. Na przykład nie przypuszczałabym, że aktywne zawodowo kobiety jako największe wyzwanie w dzisiejszym świecie wskażą odnalezienie sensu w życiu (47%), a mężczyźni w takim samym stopniu posiadanie czasu dla rodziny. Na wiele kwestii szczegółowe wyniki badania otworzyły mi oczy, zainspirowały mnie, i to w obszarach, w których bym się nie spodziewała. – pisze w książce „Siła różnic w zespole”.

Jak wykorzystać to, co mamy wspólnego, a jak radzić sobie z tym, co nas tak bardzo różni?

Autorka wyodrębnia trzynaście narzędzi (kluczy), które pozwalają otworzyć kolejne drzwi w drodze do porozumienia, zaangażowan...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy