Program mentoringowy Mother Empower. Case study firmy Bosch

Kierunek rozwój

Aż 94% kobiet* po przerwie związanej z macierzyństwem chce powrócić do pracy, ale ostatecznie tylko połowa młodych mam podejmuje aktywność zawodową. Na taką sytuację składa się kilka przyczyn: niewielka elastyczność pracodawców, trudności z połączeniem obowiązków zawodowych i rodzicielskich, a także brak wiary we własne możliwości. Bosch jako świadomy pracodawca angażuje się w działania, przez które wspiera mamy w powrocie do aktywności zawodowej. Jednym z nich jest realizowany od 3 lat wspólnie z Fundacją Mamo Pracuj – program mentoringowy Mother Empower.

Jak to się wszystko zaczęło?

Inspiracją do nawiązania współpracy z Fundacją oraz stworzenia wspólnie programu mentoringowego była chęć wsparcia kobiet na rynku pracy. 
Już podczas naszego pierwszego spotkania z Fundacją Mamo Pracuj poczułyśmy, że możemy razem stworzyć coś wyjątkowego. Zależało nam na budowie programu, który będzie wspierał mamy w powrocie do pracy, a jednocześnie pozwoli pracownikom naszej firmy aktywnie zaangażować się w tę pomoc. Tak narodził się pomysł mentoringu dla kobiet, które po krótszej lub dłuższej nieobecności na rynku pracy związanej z opieką nad dzieckiem,...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI