Plan, który nie znosi dróg na skróty. O innowacyjnej formule rozwoju młodych talentów w IT

Strefa Inspiracji

Potrzebna będzie spora łyżka motywacji i doświadczenia, 1/4 szklanki ryzyka oraz szczypta szaleństwa. Jest szansa, że gdy zmieszamy te wszystkie składniki w wymienionych proporcjach, otrzymamy gotowy pomysł na to, jak przyciągnąć do siebie najlepszych kandydatów, którzy w zgranym zespole, nie mając żadnego doświadczenia komercyjnego, stworzą od zera aplikację dla biznesu.

W maju 2018 r., kiedy zdecydowaliśmy się uruchomić I edycję programu praktyk, HL Tech był zupełnie nowym, niewielkim centrum technologicznym FinTech. Aby zaistnieć w świadomości kandydatów i móc konkurować ze znanymi na warszawskim rynku firmami IT, intensywnie pracowaliśmy nad skompletowaniem zespołów oraz opracowaniem strategii employerbrandingowej. Nie przypuszczaliśmy jeszcze wtedy, że to właśnie program praktyk okaże się jednym z naszych flagowych projektów, zarówno pod względem zasięgu kampanii promocyjnej, jak i zaskakująco wysokiej jakości dostarczonych rozwiązań IT przez jego uczestników.  

REKLAMA

Na początku był zespół

Po pierwsze: stworzyliśmy zespół ludzi o różnym doświadczeniu i różnych specjalizacjach, którzy stali się wewnętrznymi ambasadorami tego projektu. W jaki sposób utrzymaliśmy zaangażowanie w tym zespole? Otóż wszyscy byliśmy świadomi, że pracujemy w zupełnie nowej organizacji, w której nikt wcześniej takiego projektu nie zrobił, a więc nie mamy narzuconego schematu działania. Mogliśmy swobodnie proponować i wdrażać swoje pomysły, realizować wizję praktyk w IT, jakich jeszcze nie było. Okoliczności sprzyjały tworzeniu rzeczy od zera i bez wątpienia pozwoliły utrzymać zgrany zespół ludzi od momentu kampanii, poprzez rekrutację aż do finału programu. 
Później wizja i założenia. C...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI