Norweska Opera w Polsce

Stare wyzwania, nowe podejście

Opera może być przytoczona jako sztandarowy przykład trafności powiedzenia „cudze chwalicie, swojego nie znacie”. Przeglądarka, którą w dużej mierze tworzą polscy programiści, ostro konkuruje z Chromem i Firefoksem oraz oferuje ciekawe i przydatne dla użytkowników rozwiązania. Naszych produktów używa ponad 340 milionów ludzi. Mamy biura na całym świecie. Mało kto jednak wie, że znana na całym świecie przeglądarka internetowa na komputery powstaje w Polsce.

To właśnie we Wrocławiu i w Warszawie tworzona jest przeglądarka Opera na komputery.  We Wrocławiu zajmujemy dwie piękne kamienice naprzeciwko Opery Wrocławskiej, a nasze biuro zdobyło nagrodę najlepiej zaprojektowanego biura świata. Obecnie zatrudniamy ponad 250 osób pochodzących z całego świata. Operę wśród pracodawców na polskim rynku wyróżnia to, że zespoły mają bezpośredni wpływ na kształtowanie produktów, z których korzystają setki milionów ludzi na całym świecie. Dla ludzi, którzy średnio pracują w Operze już od dawna, przede wszystkim liczy się kreatywność i wszechstronność zainteresowań kolegów i koleżanek i norweski charakter firmy, szanujący czas wolny i życie rodzinne pracowników. Z zasady staramy się nie niepokoić nikogo po godzinach i umożliwiać łączenie pracy z obowiązkami rodzinnymi.

Jeden e-mail

Wrocławskie biuro nie powstałoby, gdyby nie zespół przedsiębiorczych i ambitnych programistów, który kilkanaście lat temu pracował we Wrocławiu dla center of excellence firmy BenQ. W 2006 roku okazało się, że ich pracodawca będzie zamykał swoje biuro w Wrocławiu, a pracownicy musieli szukać nowych projektów. Wtedy jeden z nich, Krystian Kolondra, wysłał e-maila do firmy Opera w Norwegii z pytaniem, czy centrala byłaby zainteresowana otwarciem biura w Polsce. Już po kilku tygodniach zapadła pozytywna decyzja i z Oslo przyjechali przedstawiciele szefostwa. Z początku wrocławska Opera wynajęła prowizoryczne biuro przy ulicy Tęczowej, w którym brakowało wszystkiego. Tak było 15 lat temu. Wtedy firma zatrudniała 20 osób, dziś mamy ponad 250 pracowników z 43 narodowości. Krystian Kolondra jest wiceprezesem zarządu Opera Software i dyrektorem polskiego oddziału. N...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI