Inegracja 2.0. Nowa formuła onboardingu w Auchan Retail Polska

Stare wyzwania, nowe podejście

Stworzyliśmy projekt, aby każdy niezależnie od stanowiska czy miejsca zatrudnienia poczuł się częścią zespołu Auchan Polska. Zwiększyliśmy efektywność działań skierowanych na adaptację nowych pracowników w całej organizacji, skupiając się na tych, które niwelują stres i obawy, jakie towarzyszą wszystkim w pierwszych dniach pracy.

Dlaczego onboarding jest tak ważny w Auchan?

Integracja 2.0, czyli onboarding, to projekt skierowany na człowieka mający gwarantować adaptację nowego pracownika, łącząc nowo zatrudnionych i obecnych pracowników w jeden zespół w Auchan Polska. 

REKLAMA

Jakie były cele i założenia wdrożonego projektu?

Umożliwiamy wszystkim równy start merytoryczny na skalę ogólnopolską, opierając się na ustalonym z góry harmonogramie zatrudnienia. Przedstawiamy naszym nowym koleżankom i kolegom wartości, kulturę organizacyjną oraz dajemy możliwość poznania firmy Auchan: historii naszej organizacji, kanałów sprzedaży, struktury sklepowej i centralnej, benefitów, aż po możliwość rozwoju w firmie, gwarantując przestrzeń na odpowiednie zaaklimatyzowanie. Trenerzy, którzy prowadzą spotkanie online z nowymi pracownikami, są odpowiednio przygotowani, służąc wsparciem i doświadczeniem. 

Jak wyglądał przebieg projektu?

Zbadaliśmy opinię wśród nowych pracowników na temat dotychczasowego procesu onboardingu w naszej firmie, proces Integracja 2.0. jest odpowiedzią na ich sugestie i spostrzeżenia. Bardzo zależało nam, aby nowa odsłona onboardingu odpowiadała na potrzeby naszych nowych kolegów i koleżanek. Dodatkowo zespół projektowy spisał wszystkie pytania, z którymi najczęściej przychodzą do nas nowi pracownicy. Postawiliśmy się na ich miejscu i staraliśmy się uwzględnić ich potrzeby na etapie rekrutacji i zatru...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI