Dołącz do czytelników
Brak wyników

Kierunek rozwój

6 kwietnia 2022

NR 27 (Marzec 2022)

Dobre praktyki zatrudniania osób z niepełnosprawnościami na przykładzie Ergo Hestia

0 545

Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia bardzo wyraźnie stawia na rozwój firmy zgodny z zasadami ESG. Istotnym elementem tej strategii jest zatrudnianie i wspieranie w rozwoju zawodowym osób z niepełnosprawnościami. Świadomą politykę w tym zakresie firma stosuje od 18 lat. Dziś osoby z niepełnosprawnościami to aż 3% zespołu firmy, która zatrudnia niemal 3 tys. pracowników.

Zarówno ubezpieczyciela, jak i innych pracodawców wspiera w tym zakresie założona przez ERGO Hestię Fundacja Integralia. W 2004 roku, kiedy organizacja rozpoczynała swoją działalność, wskaźnik zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami wynosił w Polsce 18%. Dziś oscyluje w granicach 28%. Pomimo konsekwentnego wzrostu, jest on nadal stosunkowo niski w porównaniu do średniej europejskiej (50%). 

POLECAMY

Świadoma praktyka

Zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami jest wpisane w politykę HR firmy od 18 lat. Wówczas ERGO Hestia powołała Fundację Integralia, której inicjatorem był Piotr M. Śliwicki – współzałożyciel i prezes ERGO Hestii. Misją fundacji jest wspieranie osób z niepełnosprawnościami na drodze do samorealizacji zawodowej. Zainicjowaniu fundacji przyświecała myśl, by wysiłek i zaangażowanie osób z niepełnosprawnościami w naukę miał szansę na wydźwięk w pracy zawodowej, niezależności finansowej i samodzielności – mówi Daria Uljanicka, członkini zarządu Fundacji Integralia. ERGO Hestia nie tylko zatrudnia osoby z niepełnosprawnościami, ale przy współpracy z Fundacją wspiera je w rozwoju zawodowym poza organizacją. Początkowo Fundacja ERGO Hestii skupiała się na studentach i absolwentach szkół wyższych. Dziś wspiera każdą osobę z niepełnosprawnością, która jest zainteresowana podjęciem pracy. Działamy na szeroką skalę – od znalezienia takich osób, po pełne wsparcie w znalezieniu i otrzymaniu pracy – dodaje Daria Uljanicka.
Zaangażowanie f...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy