Autor: Karolina Turostowska

HR Manager, Trener, Właściciel firmy HR Mania, ponad 12 lat doświadczenia w obszarze Zarządzania Kapitałem Ludzkim w dużych organizacjach. Kontakt: karolina@hrmania.net

Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Onboarding obcokrajowców

Od początku wojny w Ukrainie do Polski przybyło już ponad 2 miliony osób uciekających przed konfliktem zbrojnym. Część uchodźców traktuje nasz kraj jako punkt pośredni na mapie ich podróży do innego państwa. Jednak całkiem spora liczba obywateli Ukrainy planuje pozostać w Polsce do momentu zakończenia wojny, a może i dłużej. Oznacza to, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy rynek pracy zaleje fala pracowników poszukujących stałego miejsca zatrudnienia, a pracodawcy staną przed wyzwaniem odpowiedniego ich wdrożenia. W jaki sposób przygotować istniejące zespoły na przyjęcie pracownika z zagranicy oraz ułatwić uchodźcom start w polskich przedsiębiorstwach?

Czytaj więcej

Co decyduje dziś o skuteczności HR Business Partnera?

Pytanie bardzo aktualne, bo kilka dni temu padło z ust młodej stażem osoby z mojego zawodowego otoczenia. Osoba ta od jakiegoś czasu przygląda się swojej karierze i już dziś wie, że rola HR Business Partnera to coś skrojonego na miarę jej potrzeb i aspiracji zawodowych. „Czego jeszcze potrzebuję się nauczyć i dowiedzieć, aby być w miejscu, w którym Ty jesteś?”, „Czy możesz polecić mi jakieś studia, gdzie uzupełnię luki w wiedzy?”.

Czytaj więcej

Efektywność osobista. Jak pracować mądrzej, a nie ciężej?

Marzenie ściętej głowy – wydłużyć dobę, aby mieć więcej czasu na zrobienie wszystkiego. A szczególnie tych rzeczy, które każdego dnia wpisujemy do kalendarza, ale z jakiegoś powodu nie udaje się ich zrealizować i przepisujemy je na listę zadań do zrobienia kolejnego dnia. Bo gdyby tylko było więcej czasu, to na pewno bym je odhaczyła. Tylko czy aby na pewno?

Czytaj więcej

Budowanie zaangażowania i wspólnego celu w zespole. Scenariusz warsztatu dla menedżera i HR Business Partnera

Niezależnie od tego, z jakim menedżerem przyjdzie mi się spotkać, każdy z nich, odpowiadając na pytanie o największe wyzwanie, z jakim mierzy się w swojej pracy, mówi: „Jak zbudować w zespole zaangażowanie oraz poczucie wspólnego celu oraz jak sprawić, żeby ludziom się chciało, ale nie dlatego, że im płacimy, ale dlatego, że głęboko wierzą, że są w najlepszym dla nich miejscu”.

Czytaj więcej

Retention Plan część 2

Retention Plan, czyli narzędzie do diagnozy kluczowych zasobów, których utrata wiąże się dla firmy z poniesieniem określonych kosztów w perspektywie krótko- i długookresowej – w jaki sposób korzystać z narzędzia i pracować z uzyskanymi danymi?

Czytaj więcej

Retention Plan

Jeśli w swojej organizacji mierzysz się z wyzwaniem odpływu pracowników do innych firm, potrzebujesz wesprzeć menedżerów w procesie świadomego zarządzania potencjałem w zespole, szukasz źródła, z którego uzyskasz informacje o prawdziwych potrzebach rozwojowych jednostek i zespołów lub planujesz w najbliższym czasie rozpocząć z zarządem dyskusję o talentach – Retention Plan może stać się dla Ciebie przydatnym narzędziem. W artykule znajdziesz budowę narzędzia oraz wskazówki przydatne przy jego zastosowaniu.

Czytaj więcej

Candidate WOW effect

Jak dobrze przemyślałeś swoją strategię candidate experience? Czy przyciąga ona kandydatów? Czy kandydaci wypisują laurki na temat Twojej firmy, czy też żałują dnia, w którym wysłali CV? Dobrze się zastanów, zanim odpowiesz na powyższe pytania.

Czytaj więcej