Zmiana pracy jako jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu człowieka. Case study GSK

Stare wyzwania, nowe podejście

Jako ekspert w obszarze ochrony zdrowia przykładamy bardzo dużą wagę do zdrowia i dobrego samopoczucia naszych pracowników. Do tematu podchodzimy holistycznie, zwracając uwagę na fizyczne i psychiczne zdrowie pracowników, ich dobre samopoczucie w pracy oraz możliwości rozwoju. W tym zakresie wdrożyliśmy wiele inicjatyw – zarówno globalnych, jak i lokalnych – oraz działamy na różnych płaszczyznach.

W 2019 r. w GSK Polska wdrożyliśmy Modern Employer będący jednym ze strategicznych priorytetów firmy. Jest to innowacyjne podejście do budowania kultury organizacyjnej oraz naszego employer brandingu, wynikające bezpośrednio z wartości i strategii firmy. W ramach Modern Employer zostały zidentyfikowane trzy filary będące naszymi zobowiązaniami względem pracowników: Bądź sobą (Be you), Czuj się dobrze (Feel good) oraz Rozwijaj się (Keep growing).   
Bądź sobą. Jest dla nas niezwykle ważne, aby tworzyć zróżnicowane środowisko pracy. Głęboko wierzymy, że każdy pracownik wnosi do firmy coś bardzo wyjątkowego, a połączenie różnych punktów widzenia oraz wiedzy i perspektyw nie tylko przynosi doskonałe wyniki, lecz także tworzy inspirujące środowisko pracy. 
Czuj się dobrze. Wspieramy zdrowie i dobre samopoczucie pracowników za pośrednictwem wielu programów i inicjatyw. 
Rozwijaj się. Wspieramy rozwój pracowników, oferując im wiele możliwości w zakresie poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności.
Mając na uwadze powyższe zobowiązania, postanowiliśmy usprawnić proces dołączania nowych pracowników do naszej organizacji. Wiemy, jak bardzo stresującym i pełnym emocji wydarzeniem jest zmiana pracy i dołączenie do nowego środowiska, dlatego też w ramach Modern Employer zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy w Polsce platformę pre-onboardingową „Witaj w GSK”, której celem jest, aby przyszły pracownik poczuł się częścią firmy, jeszcze zanim oficjalnie do nas dołąc...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI