Z mikrofonem w HaeRze: rozmowy o HR z mężczyznami HR-owcami (część III)

Historia stabilnego emocjonalnie trenera z kręgosłupem

Strefa Inspiracji

Jeden z obszarów HR-u stanowią szkolenia i rozwój pracowników. Organizacje dbają o poszerzanie wiedzy zatrudnionych w firmach osób, bazując na wewnętrznych ekspertach lub korzystając ze wsparcia zewnętrznych trenerów i firm. Według najnowszych danych zawartych w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych, w Polsce zarejestrowanych jest ponad 11 tys. firm szkoleniowych. Wybór skutecznego szkolenia dla siebie czy swoich pracowników może zatem okazać się nieprosty, dlatego warto zapoznać się z opiniami na temat organizatora szkolenia, porównać koszty. Bohater kolejnego wywiadu cyklu Z mikrofonem w HaeRze dba właśnie o rozwój pracowników. 

REKLAMA

 Krzysztof Bobiński

Ścieżka kariery to nic innego, jak określenie przez pracodawcę możliwości rozwoju pracownika w ramach organizacji po spełnieniu określonych wymogów. Wyznaczone ścieżki kariery dla pracowników/stanowisk pozwalają zaplanować rozwój osób zatrudnionych w firmie, pokazują jasno kryteria awansu (poziomego lub pionowego), a tym samym zwiększają zaangażowanie i satysfakcję z pracy. Jednym z elementów rozwoju pracowników są szkolenia, które korespondować powinny z jednej strony z ich potrzebami, a z drugiej ze ścieżkami rozwoju określonymi przez pracodawcę. Krzysztof Bobiński jest konsultantem, trenerem biznesu, który pomaga organizacjom w rozwoju ich pracowników. Od 2017 r. prowadzi warsztaty dla menedżerów z umiejętności przywódczych oraz budowania zespołów. Wcześniej świat biznesu poznał od podszewki, pracując przez 20 lat w obsłudze klienta, serwisie i ulubionej logistyce, przez 10 lat zajmując stanowiska liderskie. Oprócz doświadczenia praktycznego ma obszerną wiedzę psychologiczną, dzięki studiom na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jak człowiek oddziałuje na organizację, a organizacja na człowieka, zna zarówno z praktyki, jak i teorii.

 

Czym jest dla Ciebie HR?


HR dla mnie jest przejawem wiary w to, że ludzie są zasobem, a nie kosztem. Rozwijając powyższe, mogę powiedzieć, że na bazie wieloletniego doświadczenia zawodowego obserwuję w firmach pewien trend. Na pracowników patrzy się, zupełnie niesłusznie, przez pryzmat kosztów. W momencie, gdy w firmie rozpoczyna się kryzys, to podejmowane są działania polegające na zwalnianiu kadry. Niestety, takie kroki nie przyczyniają się do budowania pozytywnego wizerunku pracodawcy, dlatego działy HR w takiej sytuacji powinny w rozmowach z zarządem prezentować potencjał pracowników jako najważniejszą, bo przynoszącą zysk, wartość dla organizacji.

Jak stawiałeś swoje pierwsze kroki w HR?


Od 2017 r. współ...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI