Work from anywhere, czyli jak zorganizować workation w firmie Case study Mirumee Software

Strefa Inspiracji

Wiosna 2021 roku. Dla naszej firmy był to czas budzenia się po pandemicznym lockdownie, rozmyślania nad stopniowym powrotem do pracy hybrydowej, organizacją spotkań integracyjnych i różnych innych aktywności, które są przejawem kultury Mirumee. Dwa z naszych core values to praca zespołowa oraz komunikacja. Nagłe przejście do pracy w pełni zdalnej okazało się wpłynąć negatywnie na te wartości, a w związku z zatrudnianiem osób z całego kraju, nie dawało nadziei na szybką poprawę. Brak spotkań osobistych budował bariery komunikacyjne i nie pozwalał na rozwijanie relacji, czyli tych aspektów, które są dla nas najważniejsze.

Naturalną potrzebą stało się spotkanie całego zespołu. Już wcześniej pojawił się pomysł ogólnofirmowego wyjazdu związanego z 10-leciem Mirumee, jednak z uwagi na pandemię nie udało się go zrealizować. Połączeniem tych dwóch potrzeb okazało się workation – praca zdalna z dowolnego miejsca na świecie, maksymalizacja czasu spędzanego razem, który poświęca się nie tylko na obowiązki zawodowe, lecz także na rekreację.

REKLAMA

Założenia

Pomysł na wyjazd wypłynął od naszego CEO i został bardzo entuzjastycznie przyjęty przez resztę zespołu zarządzającego. Pierwszym krokiem do organizacji stało się wyznaczenie osoby odpowiedzialnej za projekt wewnątrz firmy, a także nawiązanie współpracy z pośrednikiem zewnętrznym z branży podróżniczej, który wspomógł nas w obszarach, w których nie mamy ekspertyzy. Wyznaczyliśmy kilka wytycznych, które definiowały docelową lokalizację: 

  • najwcześniej wyjazd może odbyć się jesienią, więc musi być to miejsce, gdzie w tym czasie jest ciepło i jasno, 
  • strefa czasowa nie mogła być odległa od polskiej, aby nie powodować komplikacji w pracy z osobami, które nie zdecydowały się na wyjazd,
  • loty powinny odbywać się w weekendy tak, aby w poniedziałek można było zacząć pracę bez utraty tego (czy każdego innego roboczego) dnia na przemieszczanie się,
  • musi być to kraj Unii Europejskiej, aby nie dokładać formalności związanych z przetwarzaniem danych osobowych czy wątpliwości migracyjnych.

Następnie nasz pośrednik zajął się wyszukaniem miejsc...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI