Rekrutacja to dopiero początek

Jak zatrzymać pracownika na dłużej w firmie na przykładzie case study Sotrender?

Stare wyzwania, nowe podejście

Część z przedstawionych w artykule siedmiu porad (i jednej bonusowej!), jak zatrzymać pracowników w firmie, dotyczy głównie zespołów technicznych, pozostałe również innych pracowników: sprzedaży, marketingu, realizacji projektów, obsługi klienta i administracji. Zastosowane przez Sotrender rozwiązania zostały dopasowane do organizacji – jej kultury, wielkości i celu działania. Pamiętając o tym, możesz wykorzystać je w swojej firmie. 

Pracujemy z danymi z mediów społecznościowych. Aplikacja SaaS (Software as a service) umożliwia naszym klientom z branży marketingowej analizować i raportować skuteczność ich działań w mediach społecznościowych. Naszą misją jest automatyzacja kluczowych procesów marketingowych, włącznie z moderacją postów i komentarzy w ekosystemie Facebooka. Obecnie jesteśmy skupieni na wdrożeniu algorytmów uczenia maszynowego (czyli sztucznej inteligencji) do naszego produktu. Przykładem jest automatyczne wykrywanie sentymentu komentarzy, co bardzo ułatwia pracę moderatorów pracujących na ogromnej liczbie informacji od klientów. 

Od kuchni Sotrender to 40 osób, które razem pracują, śmieją się, zamawiają jedzenie, grają w planszówki, chodzą w góry, pływają na kajaku, czasami się sprzeczają, co najważniejsze jednak: lubią się. Ponad 40% naszego zespołu to programiści i programistki odpowiedzialni za backend, frontend, przetwarzanie danych, uczenie maszynowe, modelowanie oraz analitykę. 

1 Rekrutuj w zgodzie z wartościami…

Rynek pracownika, szczególnie pracownika z kompetencjami w obszarze IT, sprawia, że konkurencją Sotrendera są nie tylko firmy z naszego sektora i branży, lecz także korporacje i softwarehousy z zagranicznym kapitałem. Jesteśmy małym, polskim przedsiębiorstwem. Wynagrodzenia, które oferujemy, są rynkowe, jednak ani pensja, ani benefity nie mogą stanowić naszej przewagi konkurencyjnej. Aby ją określić, oparliśmy się na naszych wartościach: rozwoju, otwartości i dbałości. W procesie rekrutacji szukamy osób z potencjałem, otwartych komunikacyjnie oraz nastawionych na jakość pracy i współpracy. W rekrutacjach do zespołów technicznych ważne są umiejętności logicznego myślenia i gotowość do uczenia się. Przykładowo: w zespole data processingu, opartym na Pythonie, zdecydowaliśmy się zatrudnić programistę nieznającego Pythona, ale nastawionego na naukę. Warto dodać, że nie b...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI