Quiet quitting Czy po great resignation czas na kolejny trend, który potrząśnie rynkiem pracy?

Strefa Inspiracji

Praca to nieodzowny element naszego życia, nic więc zatem dziwnego, że wszystko, co dzieje się wokół nas, ma tak duży wpływ na to, jak pracujemy.

Trendy w HR prawie zawsze przychodzą do nas zza oceanu, zbierając pozytywne lub negatywne żniwa i nierzadko odbijając się na naszej codziennej pracy. Jeszcze niedawno strach w oczach HR-owców powodowała obserwacja zjawiska „great resignation”, które swoje początki ma w Dolinie Krzemowej, ale dziś już wiemy, że w mniejszym lub większym stopniu opanowało również inne części świata. Szacuje się, że pracę porzuciło wtedy średnio prawie 4 mln osób – miesięcznie! Przyczyna tego zjawiska na pewno nie jest jedna, wśród najpopularniejszych wymienia się długotrwały wpływ pracy zdalnej i jej oddziaływanie na globalny spadek zaangażowania pracowników, kryzys gospodarczy czy niepewności wynikające z sytuacji geopolitycznej na świecie. 

REKLAMA

Dyskusje o pokoleniach pracowników na rynku pracy to często niekończące się batalie – kto pracuje lepiej, która grupa pracowników wykazuje się większym zaangażowaniem, a dla której praca jest lub nie najważniejszą życiową wartością. Idealnie w ten temat wpisuje się kolejny tr...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI