Dołącz do czytelników
Brak wyników

Strategia i rozwój

4 czerwca 2020

DODATEK NR (Maj 2020)

Polak w domowym biurze

0 393

andemia COVID-19 z dnia na dzień zmieniła wiele w naszych zwyczajach i w życiu codziennym. W ciągu jednego dnia miejscami naszej pracy stał się dom: sypialnia, salon czy kuchnia – to teraz nowe biuro. Co ciekawe jeszcze na początku roku większość z nas mogła tylko pomarzyć o pracy zdalnej. Jak radzimy sobie z życiem przez Internet?

POLECAMY

Nie byliśmy przygotowani na taką zmianę

W weekend przed 16 marca, czyli dniem od kiedy szkoły zostały oficjalnie zamknięte, a firmy miały odesłać do pracy zdalnej wszystkich, którzy mogą pracować w ten sposób, internet przeżywał istne oblężenie. Wg. danych od SentiOne – polskiej firmy zajmującej się monitoringiem internetu – zainteresowanie tematem urosło 30-krotnie.
Na szczęście obawy przed nowym nie dotyczyły wszystkich. Kiedy jedni uczyli się, jak odnaleźć w tej sytuacji, inni byli na nią doskonale przygotowani, jak np. ExpertSender.
– Pochodzimy z Gdyni, ale działamy na całym świecie. Szybko mogliśmy podjąć decyzję o całkowitym przejściu w tryb zdalny. Wiedzieliśmy, że w pracy wykonywanej przez zespół ExpertSender niewiele się zmieni. Nieustająco pracujemy z klientami i rozwijamy naszą stabilną i elastyczną platformę do zwiększania sprzedaży w e-commerce opartej na analizie danych. Oczywiście stale pomaga w tym technologia. – mówi Anna Flis, dyrektor operacyjny z firmy ExpertSender.

Nowa praca online

W tym momencie nawet rekrutacje prowadzone są zdalnie. Model do tej pory znany głównie w branży IT teraz stał się powszechnym udogodnieniem, które cieszy się niesłabnącą popularnością. Najprawdopodobniej jest to związane z faktem, że firmy mogą przetestować nowe sposoby działania, ponieważ, siłą rzeczy, to jedyne wyjście z sytuacji.
– W IT do tej pory co druga osoba szukała ofert z możliwością wykonywania zawodu z domu, a co trzecia chciała rozmawiać online o pracy według danych naszej firmy. Niestety do połowy marca tylko 10% firm rekrutowało online. Co ciekawe już 19 marca 45% ogłoszeń o pracę w naszym serwisie z ogłoszeniami o pracę w IT pozwala odbyć rozmowę o pracę właśnie zdalnie. Jest to bardzo szybka reakcja i adaptacja dla rynku oraz wzór dla pozostałych branż. – mówi Tomasz Bujok prezes firmy No Fluff Jobs.

Spotkania w Internecie

Do tej pory wideokonferencje były popularne głównie w kilku przypadkach, jak np. w międzynarodowych organizacjach. Teraz ta metoda łączenia się jest równie popularna w szkołach i uczelniach wyższych, ponieważ platformy webinarowe to narzędzia do szkoleń, kursów online, spotkań biznesowych i wideokonferencji. Dzięki webinarom prowadzący może być w kontakcie z uczniami i studentami, gdziekolwiek się znajdują.
– W ostatnich tygodniach widzimy o...

Artykuł jest dostępny w całości tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałow pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy