Dołącz do czytelników
Brak wyników

Strategia i rozwój

3 kwietnia 2020

DODATEK NR (Marzec 2020)

Motywuj pracowników prezentami

0 449

Akcja z nagrodami może stanowić ciekawe urozmaicenie firmowej codzienności. Nagroda rzeczowa to prawdziwa niespodzianka, która ma kształt, kolor i wywołuje więcej emocji niż pieniądze. A przecież bez emocji nie ma prawdziwego zaangażowania.

remię gotówkową pracownik często przeznacza na bieżące potrzeby – wydaje i zapomina. Czym innym może być natomiast wygrana w konkursie lub prezent uzyskany dzięki odpowiedniej liczbie punktów zdobytych w programie motywacyjnym. Taki przedmiot może być spełnieniem marzenia lub zachcianki – czegoś, co dany pracownik chciałby mieć, ale co trudno by mu było racjonalnie uzasadnić przed małżonkiem czy nawet przed samym sobą.
Poza tym nawet gdy nagrody nie są bardzo kosztowne, już sama możliwość zmierzenia się w walce o konkretne bonusy wyzwala pragnienie rywalizacji. Ludzie zazwyczaj lubią ścigać się, zdobywać punkty i wygrywać nagrody – więc rozmaite pomysły na grywalizację w firmie mogą zostać ciepło przyjęte przez pracowników.

POLECAMY

Jak zorganizować akcję z nagrodami

Aby akcja z nagrodami dla pracowników przyniosła dobre efekty, warto jednak przestrzegać kilku zasad.

  • Ustal jasne reguły, kryteria i regulamin, tak aby wyeliminować możliwe nieporozumienia.
  • Niech rozpoczęcie akcji stanie się ważnym wydarzeniem w firmie – warto ogłosić ją z odpowiednim wyprzedzeniem i nadać jej duży rozgłos.
  • Nagradzaj to, co wykracza poza standard na danym stanowisku – tylko wtedy nagroda może motywować do większego zaangażowania.
  • Przypominaj o akcji i regularnie, na różne sposoby zachęcaj do udziału w niej.
  • Zadbaj o atrakcyjne nagrody, by pracownicy mieli przekonanie, że jest o co „walczyć”.

Dla firmy, która chce zorganizować akcję z nagrodami problemem mogą pozostawać kwestie organizacyjne, w tym pozyskanie ciekawych produktów na nagrody. Chcąc podjąć się takiego tematu samodzielnie, firma musiałaby wyznaczyć do tego celu pracowników i przeznaczyć na organizację mnóstwo czasu. Na szczęście można to zorganizować znacznie prościej. Na polskim rynku są już gotowe rozwiązania, takie jak Platforma Lojalnościowa oraz serwis NagrodyB2B.pl.

Program motywacyjny w outsourcingu

Jak to działa? Operator platformy zakupowej współpracuje z wieloma dystrybutorami produktów z roz...

Artykuł jest dostępny w całości tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałow pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy