Latem postaw na rozwój, czyli jak zorganizować program praktyk i staży. Case study Banku BNP Paribas

Kierunek rozwój

Jak co roku, w lipcu uruchomiliśmy program praktyk i staży w naszym banku. Celem programu jest przełamanie stereotypów dotyczących branży bankowej oraz przygotowanie młodych osób do dołączenia do organizacji.

Nasz program skierowany jest przede wszystkim do studentów. Praktyki obejmują osoby co najmniej po II roku studiów, z kolei staże skierowane są do studentów ostatniego roku oraz absolwentów. Podczas zarówno praktyk, jak i staży uczestnicy programu zdobywają swoje pierwsze doświadczenia biznesowe, realizują zadania przy wsparciu mentorów oraz poznają codzienność funkcjonowania organizacji. 

Organizacja i promocja programu

Podstawowe informacje dotyczące programu przez cały rok są dostępne na naszym portalu wewnętrznym oraz na stronie kariera.bnpparibas.pl. Jeżeli ze strony menedżerów i mentorów pojawią się dodatkowe pytania, zawsze mogą napisać na skrzynkę e-mailową – xxx@bnpparibas.pl, zapytać opiekuna projektu albo pracownika zespołu rekrutacji. Mimo tego, że program jest już znany w organizacji, na początku przygotowania nowej edycji staraliśmy się ująć najbardziej istotne szczegóły w komunikacji.
W marcu wysłaliśmy do całego banku informacje o przygotowaniu nowej edycji. 
Najbardziej zależało nam na przekazaniu/przypomnieniu informacji o:

  • celach programu,
  • tym, że każdy obszar może wziąć w nim udział,
  • tym, że każdy pracownik może wejść w rolę mentora,
  • tym, że formuła realizacji programu jest dowolna (stacjonarna/hybrydowa/zdalna). 

Zachęcaliśmy do przygotowania indywidualnych i atrakcyjnych programów praktyk i staży. Zależało nam na tym, aby młodzi ludzie podejmowali się ciekawych wyzwań, a nie zajmowali się parzeniem kawy i archiwizacją dokumentów. Tym bardziej że nasz bank zna...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI