Jeśli robisz coś dobrego dla innych, wraca to do Ciebie. Jak angażować pracowników w inicjatywy wellbeingowe oraz CSR na przykładzie dobrych praktyk ROCKWOOL GBS

Strefa Inspiracji

Angażowanie pracowników w inicjatywy wellbeingowe i CSR wymaga planowania, kreatywności i systematycznego podejścia. W artykule przedstawię przykłady dobrych praktyk firmy ROCKWOOL GBS, która konsekwentnie działa w tym kierunku i czerpie korzyści zarówno dla pracowników, dla społeczeństwa, jak i dla organizacji.

W dzisiejszych czasach, kiedy świat biznesu staje się coraz bardziej konkurencyjny, firmy zdają sobie sprawę, że angażowanie pracowników jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu. Aspekty, które stają się coraz ważniejsze, to troska o dobrostan pracowników oraz podejmowanie inicjatyw korporacyjnej odpowiedzialności społecznej (CSR). Firmy, które skupiają się na robieniu czegoś dobrego dla innych, często doświadczają pozytywnych skutków zarówno dla pracowników, jak i dla samej organizacji.

Kim jesteśmy?

Grupa ROCKWOOL jest światowym liderem w produkcji rozwiązań z wełny skalnej. Od momentu powstania pierwszej fabryki w Danii w 1937 r., ROCKWOOL rozszerzał swoje portfolio produktowe i otwierał kolejne fabryki oraz biura na całym świecie. W 1993 r. zawitał do Polski, a w 2016 r. otworzył centrum kompetencyjne ROCKWOOL Global Business Service Center sp. z o.o. (w skrócie ROCKWOOL GBS) w Poznaniu, które zajmuje się kompleksowym wsparciem biznesu w obszarze finansów, IT, badań i rozwoju, inżynieringu, zakupów oraz marketingu. Firma zatrudnia obecnie ponad 450 osób, a średnia wieku pracowników wynosi 35 lat, dlatego stara się dostosować do wymagań i oczekiwań tego pokolenia.

Dlaczego CSR i wellbeing? 

Skandynawskie firmy często znane są ze swojej reputacji jako liderów działań CSR oraz wellbeingowych. Skąd się to bierze? Kultura społeczna w krajach skandynawskich charakteryzuje się silnym naciskiem na równość, sprawiedliwość społeczną i zrównoważony rozwój. Firmy skandynaw...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI