Jak zaplanować, zrealizować i ocenić efektywność kampanii EB?

na przykładzie case study #ExtraOrdinary w firmie Kontakt.io

Employer branding

Branża nowych technologii, niszowa tematyka wymagająca specyficznych kompetencji i konieczność zatrudnienia grupy pracowników w krótkim czasie – tak mógłby wyglądać scenariusz filmu o koszmarach rekrutera. Na szczęście jak pokazuje praktyka, tam gdzie zawodzą tradycyjne rozwiązania, należy postawić na działania niezwykłe, czyli #ExtraOrdinary.

Z artykułu dowiesz się:

  • W jaki sposób zrodził się pomysł na kampanię #ExtraOrdinary oraz jak zaplanowano i zrealizowano poszczególne jej elementy?
  • W jaki sposób można budować tożsamość pracowników dzięki różnorodnym eventom i osadzeniu ich w wartościach organizacji?  
  •  W jaki sposób wewnętrzny program nagradzania buduje przywiązanie pracowników oraz wzmacnia kulturę organizacyjną?

 

Kontakt.io to krakowski start-up działający w branży IoT, czyli Internetu Rzeczy, który specjalizuje się w produkcji beaconów – urządzeń wyposażonych w chip Bluetooth najnowszej generacji, które pełnią funkcję nadajników. Mogą one posiadać sensory ruchu, temperatury lub światła, co dodatkowo zwiększa gamę ich zastosowań. Pomimo, wydawałoby się, nieskomplikowanej budowy praca nad beaconami oraz związanymi z nimi usługami wymaga sporych kompetencji i umiejętności.

Widząc niemałe zainteresowanie na rynku i potencjał tej nowej technologii z początkiem 2016 r. otrzymałam informację, że będziemy się intensywnie rozwijać. Dla mnie oznaczało to jedno – dużo pracy w obszarze rekrutacji. Zadanie było jasno sprecyzowane: 20+ nowych pozycji do zapełnienia w czterech różnych biurach (Kraków, Berlin, Guadalajara, Nowy Jork). Rodzaje stanowisk: od technicznych, przez support, po sprzedaż i marketing. Dla dużych korporacji to standard, dla małego start-upu zajmującego się technologią, która jest nowa i jeszcze mało popularna, to nie takie proste zadanie.

Dobry start

Zaczęliśmy od połączenia sił – Marketing/PR oraz HR. Przychodząc na pierwsze spotkanie, każdy miał w głowie: „Zróbmy burzę mózgów”. Okazało się, że pierwsze spotkanie w niczym nie przypominało „rzucania pomysłami” – każdy z nas zaczął opowiadać swoją historię,  dlaczego opuścił pracę w korporacji i dołączył do start-upu, za co cenimy oso...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI