Happy Birthday Work Anniversary!

Strefa Inspiracji

Lubimy doceniać pracowników z dużym stażem pracy. Dziesięć czy piętnaście lat u jednego pracodawcy to już wystarczający powód, by podziękować mu za wkład w rozwój firmy. Jednak czy naprawdę musimy czekać aż pięć, dziesięć czy piętnaście lat, by docenić naszych pracowników i pokazać im, że są dla nas wartościowi? 
Czy nie lepiej budować więź od samego początku i pomóc naszym pracownikom poczuć przynależność?
Jak obchodzić każdą rocznicę zatrudnień w firmie, która zatrudnia kilka tysięcy osób, tak by nie zrujnować przy tym budżetu firmowego? 

Z artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego powinniśmy świętować każdy jubileusz pracy naszych pracowników?
  • Jak Capgemini zorganizowało projekt Happy Work Anniversary? 
  • O czym pamiętać, projektując świętowanie jubileuszy w firmie?

Ze świętowaniem jubileuszy naszych pracowników powinno być jak z urodzinami bliskich. Nikt nie czeka do dziesiątych czy piętnastych urodzin, by celebrować pojawienie się nowego członka w rodzinie. W trakcie wyczekiwania na jego pojawienie się przygotowujemy się do tego momentu poprzez zakup łóżeczka czy prezentów, a następnie dbamy o to, by czuł się w naszej rodzinie dobrze i rok w rok cieszymy się dniem, w którym dołączył do naszego grona. Obchodzimy urodziny. Dlaczego nie podchodzić analogicznie do naszych pracowników? Sytuacja jest bardzo podobna: przed pojawieniem się nowego pracownika działy HR, Learning & Development i przełożeni dbają o przygotowanie pierwszych dni czy miesięcy w firmie: szykowane jest miejsce pracy, sprzęt czy welcome packi. Czy jednak po roku pamiętamy, by przypomnieć ten wielki dzień i pokazać naszemu pracownikowi, że wciąż tak samo mocno cieszymy się, iż mamy go na pokładzie? Przypominamy sobie o nim (o ile jeszcze z nami jest) po dziesięciu czy piętnastu latach, twierdząc, że taki jubileusz należy docenić. Owszem – należy wyjątkowo wyróżnić. Jednak jeśli chcemy, by nasi pracownicy czuli się częścią naszej firmowej rodziny i jeszcze mocniej wiedzieli, że doceniamy ich obecność, powinniśmy pamiętać o nich rok w rok. Nie po piętnastu latach, tylko co rok. Dokładnie tak jak pamiętamy o urodzinach bliskich osób.

Czy pamiętasz swój pierwszy dzień pracy? 

Pierwszy dzień w pracy – niezależnie, czy jest to pierwsza praca, czy kolejna, zawsze jest dniem ekscytującym i pełnym emocji. Świętowanie...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI