DNA kobiecego sukcesu. Jak współczesne kobiety zarządzają własną energią?

Strefa Inspiracji

Współczesne kobiety doskonale wiedzą, jak dbać o rozwój swoich profesjonalnych kompetencji zawodowych. Bardzo często nie uwzględniają jednego czynnika, który jest kluczowy, aby mogły osiągnąć oczekiwany sukces – poziomu swojej energii. To właśnie jakość i ilość energii do działania w obszarze fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym jest czynnikiem, który umożliwia nam w pełni wykorzystywać posiadany potencjał czy talenty.

Typologia kobiet pod względem ich dominującego stylu pracy, opracowana w tym roku na podstawie wyników badania Power Audit1, jest kolejnym dowodem na prawdziwość tezy, że zawodowy sukces i profesjonalizm determinowane są coraz częściej profesjonalnym podejściem do dbania o siebie zarówno w godzinach pracy, jak i po pracy. Jest to element, o który musimy zacząć dbać świadomie, ponieważ pierwszy raz w historii ludzkości zdarza się, że zapominamy o tak prostych kwestiach jak regularne posiłki, ruch czy regeneracja. Prowadzi do tego zawrotne tempo życia i pracy, determinowane postępem technologicznym i nieustannymi zmianami, do których nie jesteśmy się w stanie w tak krótkim czasie biologicznie, mentalnie czy emocjonalnie zaadaptować. Część z nas to zawrotne tempo w swoim życiu dodatkowo kreuje – chcemy spędzać w ciekawy sposób czas z naszymi rodzinami, rozwijać pasje, doświadczać nowych rzeczy. Granicą staje się nasza świadomość tego, co nas zasila, a co drenuje. Bez niej te dwie kwestie są coraz częściej ze sobą mylone. 

Nasze badania pokazują, że długofalowo najlepsze wyniki osiągać mogą tylko te osoby, które dbają o siebie – są świadome swoich potrzeb, ale też granic własnych możliwości. Nie ma mowy o systematycznej, wysokiej efektywności mentalnej czy wydolności emocjonalnej, jeśli zaniedbujemy tak podstawowe kwestie jak sen, regenerację w ciągu dnia, regularne odżywianie czy aktywność fizyczną. Nie może być mowy o prawdziwym przywództwie, jeśli lider czy liderka nie odczuwa radości i satysfakcji z wykonywanych zadań, nie utożsamia się w pełni z wartościami firmy czy nie dostrzega głębokiego sensu w wykonywanej przez siebie pracy. A jak wygląda z tymi założeniami styl działania kobiet?

Aby sprawdzić, jak funkcjonują współczesne, aktywne zawodowo kobiety, poddaliśmy analizie 1087 kwestionariuszy badania Power Audit i sprawdziliśmy, jak panie zarządzają swoją energią na poziomie fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym. Analizy wyłoniły nam charakterystyki trzech typów kobiet, które w różny sposób dbają o swój poziom energii (w tym o własną efektywność) zarówno w pracy, jak i po pracy. 

REKLAMA

SuperWomen – w pracy i po pracy

Kobiety najbardziej efektywne w pracy, a jednocześnie spełnione, potrafiące odnaleźć równowagę między życiem zawodowym i prywa...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI