Dołącz do czytelników
Brak wyników

Stare wyzwania, nowe podejście

3 lutego 2022

NR 26 (Styczeń 2022)

Benefity pracownicze

0 468

W Future Processing (FP) tworzymy rozwiązania technologiczne, które pomagają ludziom i organizacjom w pełni wykorzystać ich potencjał. Sercem biznesu są ludzie, takie też od lat mamy motto: Great people = Great software. To zespół FP nakręca każdą komórkę tego „organizmu”. Celem FP jest kreowanie takiego środowiska pracy, w którym po prostu dobrze się pracuje. W dobie pandemii przeszliśmy na model pracy hybrydowej. Teraz jednym z wyzwań dla nas jest to, aby utrzymać naszą kulturę organizacyjną w rosnącej i rozwijającej się organizacji.

Benefity pracownicze w branży IT są bardzo podobne: karty multisport, opieka medyczna, systemy kafeteryjne, concierge service itp. To również branża, w której poprzeczka benefitowa jest wysoko ustawiona. Spora część naszych propozycji dotyczyła i wciąż dotyczy wellbeingu, który mocno zyskał na znaczeniu. Jest również coś, co się nie przedawniło, co było od początku z nami i na pewno z tego nie zrezygnujemy. To drobne gesty względem ludzi w organizacji, kontakt z człowiekiem, a nie botem.
Na początku pandemii musieliśmy mierzyć się z tym, co większość organizacji – jak zadbać o dobrostan pracowników w tych trudnych czasach zdalności i niepewności. Chcieliśmy dostarczyć wartość naszemu zespołowi. Nasza propozycja była wprost odpowiedzią na czasy pandemiczne i system pracy hybrydowej, który wprowadziliśmy.

POLECAMY

Założenia nowego pakietu benefitów

Naszym celem stały się dobrostan na wynos oraz… prostota. To na nią postawiliśmy w procesie projektowania i to właśnie ona była naszą myślą przewodnią.
Pierwszym krokiem, zalążkiem pomysłów były prace nad Strategią EB 2021. Wytyczyliśmy sobie kierunki działań, następnie przełożyliśmy je na konkretne rozwiązania, które uwzględniły system pracy hybrydowej i czasy pandemiczne.
Kierunki działań dobraliśmy do naszych kategorii, czyli procesów wewnątrzfirmowych, i tak oto powstały pomysły na benefitowy kierunek w 2021 r. 
Narzędzia do tych rozwiązań, podobnie jak sam pomysł, miały być proste i łatwe z punktu widzenia użytkownika. Nie chcieliśmy wdrażać ani tworzyć nowych systemów, lecz wykorzystać to, co mamy już w organizacji.
Założeniem naszego nowego pakietu benefitów było holistyczne spojrzenie na naszego pracownika i tym samym spójność z naszą kulturą organizacyjną, gdzie w centrum jest człowiek. Chcieliśmy wyjść poza utartą ścieżkę, na której znajdują się wyłącznie aspekty zawodowe. Dlatego stworzyliśmy rozwiązania, które dają przestrzeń do tego, aby każdy mógł swobodnie i niezależnie kształtować swoją codzienność.
Uznaliśmy, że jeżeli nie widujemy się tłumnie w biurach, to możemy stworzyć narzędzia, dzięki którym FP-owicze poprawią swój komfort życia prywatnego, wartościowo spędzą czas wolny. Postawiliśmy na wartość w doświadczaniu czegoś oraz ekonomię współdzielenia.
 

Na etapie projektowania skupiliśmy się przede wszystkim na naszej Personie i na tym, aby gotowe pomysły uwzględniały poniższe założenia:
  • wartość w niematerialnych rozwiązaniach i głód doświadczania,
  • dobrostan na wynos i dobrze spędzony czas wolny, 
  • ekonomia współdzielenia.

 

Ryc. 1. Pakiet benefitów – mi...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy