Workplace by Facebook. Jak wykorzystać biznesowe medium społecznościowe w komunikacji wewnętrznej?

Case study firmy Trans.eu

Stare wyzwania, nowe podejście

Wewnętrzna komunikacja społecznościowa przynosi wymierne efekty biznesowe, ponieważ prowadzi do stworzenia wartkiego obiegu informacji, ułatwia współpracę projektową i pomaga budować pozytywne relacje pomiędzy pracownikami.

Efektywna i dynamiczna komunikacja wewnętrzna to jeden z głównych filarów nowoczesnej kultury organizacyjnej firm, które wspierają otwarty dialog między pracownikami oraz nie obawiają się odejścia od tradycyjnego, kaskadowego obiegu informacji. Wkroczyliśmy bowiem w erę digitalizacji przedsiębiorstw, której towarzyszy gotowość do ciągłej zmiany oraz nieustanna potrzeba wymiany informacji i wiedzy w czasie rzeczywistym. Naturalnym sposobem porozumiewania się stały się dla nas komunikatory oraz media społecznościowe, które coraz częściej detronizują piętrzące się w naszych skrzynkach e-maile.

Poszukiwanie odpowiedniego narzędzia do komunikacji wewnętrznej

Podczas poszukiwań odpowiedniego narzędzia zależało nam na możliwości kierowania komunikacji zarówno do ogółu organizacji, jak i do mniejszych grup, tak aby odpowiednio dostosowywać kontent do potrzeb poszczególnych odbiorców wewnątrz całej grupy Trans.eu. Testowaliśmy różne rozwiązania dostępne na rynku, zawiązaliśmy w tym celu nawet specjalną grupę projektową. I gdy praktycznie byliśmy już zdecydowani na wdrożenie jednego z nich, niespodziewanie otrzymaliśmy zaproszenie na webinar od Facebooka, na którym został zaprezentowany Workplace (wtedy jeszcze funkcjonował on pod nazwą Facebook at Work), czyli biznesowa wersja najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie. Uczestniczyło w nim kilka osób z różnych zakątków naszej organizacji, w tym prezes. Jednogłośnie uznaliśmy, że dokładnie takiego narzędzia: prostego, intuicyjnego oraz zachęcającego do interakcji, szukaliśmy od samego początku.

Przygotowania do wdrożenia Workplace

Facebook zaprosił nas do programu Early Adopters, ponieważ w tamtym okresie produkt znajdował się jeszcze w fazie laboratoryjnej. Czas wdrożenia produktu w organizacji zost...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI