Dołącz do czytelników
Brak wyników

Strefa Inspiracji

3 lutego 2022

NR 26 (Styczeń 2022)

#WomanThatMatters. Dlaczego warto być częścią programu mentoringowego dla kobiet?

0 265

Deloitte od lat realizuje szereg inicjatyw, które wspierają przywództwo wśród kobiet. Trzy lata temu grupa kobiet pracujących w firmie zaproponowała stworzenie programu, który miał na celu pomagać studentkom w podejmowaniu świadomych wyborów zawodowych. Od tego czasu ponad 300 młodych kobiet wzięło udział w spotkaniach mentoringowych, prowadzonych przez liderki Deloitte.

WomanThatMatters to inicjatywa łącząca studentki ostatnich lat studiów i liderki Deloitte. Jej cele to wsparcie rozwoju oraz pomoc w świadomym planowaniu i realizowaniu własnej drogi zawodowej przez młode kobiety rozpoczynające karierę zawodową. Jest to przestrzeń do wymiany doświadczeń, inspiracji oraz budowania sieci kontaktów biznesowych. Uczestniczki biorące udział w inicjatywie zyskują inspirację do działania i wsparcie w świadomym kreowaniu przyszłej kariery. Mają szansę podzielić się swoimi dylematami i przedyskutować je z doświadczonymi kobietami biznesu. 

POLECAMY

Uczestniczki #WomanThatMatters

Deloitte kieruje swój program do ambitnych studentek z III, IV i V roku z różnych uczelni i kierunków z całej Polski. Najwięcej chętnych aplikuje z kierunków finansowo-ekonomicznych oraz technologicznych. Uczestniczki podkreślają w swoich aplikacjach, że chcą świadomie budować swoją ścieżkę kariery i czerpać z doświadczeń kobiet biznesu pracujących w Deloitte. Studentki w formularzu aplikacyjnym do projektu wskazują swoje obszary zainteresowań zawodowych, a niejednokrotnie także dylematy, które chciałyby przepracować podczas spotkań z mentorką. Łączeniem par zajmują się doświadczone rekruterki i rekruterzy Deloitte, którzy wcześniej sprawdzają, jakie obszary wsparcia wskazały mentorki podczas dołączania do inicjatywy. 
 

Ryc. 1. Anna Mazur, Mentorka #WomanThatMatters, Deloitte
Źródło: Opracowanie własne.


Założenia #WomanThatMatters

Program #WomanThatMatters to trzy sesje mentoringowe, które odbywają się w trakcie trzech miesięcy od rozpoczęcia projektu. Pierwsza edycja projektu odbywała się stacjonarnie i rozpoczęła od wspólnego spaceru w jednym ze stołecznych parków, nieopodal głównej siedziby Deloitte. Kolejne edycje, w trosce o bezpieczeństwo uczestniczek projektu podczas pandemii, odbyły się w pełni online. Każdego roku dodatkową atrakcją projektu jest wirtualne wydarzenie otwierające program, które organizowane jest w Dzień Kobiet – 8 marca. Wydarzenie jest nie tylko okazją do poznania się par mentoringowych, lecz także sporą dawką inspiracji płynącej z krótkich wystąpień wybranych liderek Deloitte. Wtedy też uczestniczki ustalają termin pierwszego spotkania i rozpoczynają wspólną przygodę z programem. 
 

Ryc. 2. Ewa Łukowska, Mentorka #WomanThatMatters, Deloitte
Źródło: Opracowanie własne.


Spotkania mentoringowe

Zarówno metorki, jak i mentees są przygotowywane do wejścia w relację mentoringową. Zadaniem uczestniczek jest refleksja nad ich potrzebami i planami. Pomagają im w tym materiały edukacyjne, które otrzymują do własnej analizy jeszcze przed dołączeniem do projektu. Dzięki temu większość uczestniczek już od pierwszego spotkania jest przygotowana do otwartej dyskusji na temat swoich potrzeb i oczekiwanych efektów, z którymi chciałyby zakończyć mentoring. 
Mentorki, na co dzień liderki biznesu, także przygotowu...

Pozostałe 70% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!
Sprawdź

Przypisy