W różnorodności siła!

Jak łączyć różnice i podkreślać ich wartość na podstawie dobrych praktyk stosowanych przez Kaufland Polska

Strefa Inspiracji

Zadowolenie klientów jest kluczową wartością w naszej codziennej pracy. Wierzymy, że tylko pracownik, który chętnie wykonuje swoją pracę, jest doceniany i nie dotyka go żadna forma dyskryminacji, będzie w stanie przekazać zadowolenie i pozytywne emocje naszym klientom.

Kaufland to międzynarodowa sieć handlowa, która zatrudnia pracowników ponad sto różnych narodowości. Różnorodność tę można dostrzec w codziennych relacjach panujących w naszych sklepach, centrach logistycznych i siedzibie firmy. To właśnie dzięki zróżnicowanym perspektywom otrzymujemy cenne impulsy w naszej bieżącej pracy.
Niejednolity poziom doświadczenia zawodowego pracowników jest dla nas bardzo ważny. Dzięki temu możemy dzielić się zdobytą wiedzą z innymi i być na bieżąco z aktualnymi trendami. Dlatego inwestujemy w naszych następców, czyli młodą kadrę pracowników, a tym samym w przyszłość naszej firmy. Aktualnie zatrudniamy w Polsce ponad 15 tys. pracowników o różnym poziomie doświadczenia zawodowego, począwszy od osób realizujących programy praktyk i staży zawodowych, po wykwalifikowaną kadrę menedżerską. 
Wśród nas można spotkać osoby wywodzące się z różnych kultur, o różnych wyznaniach i różnej orientacji seksualnej. Każdy z naszych pracowników jest inny, barwny, wyjątkowy. 
To ogromna odpowiedzialność i przywilej pracować w tak zróżnicowanym zespole. 

Różnorodność wpisana w zasady zarządzania firmy 

Jak większość firm o ugruntowanej pozycji na rynku, które skrupulatnie realizują spójną politykę personalną, mamy bardzo precyzyjnie określone zasady zarządzania. 
Nasz model zarządzania „Przybij piątkę” opiera się na trzech wartościach: efektywności, dynamice i fair play. To one determinują nasze myślenie, nasze decyzje oraz nasze działania – każdego dnia. Określają to, co dla nas jest ważne i co nas motywuje do pracy. Musimy rozumieć nasze wartości, identyfikować się z nimi oraz wcielać je w życie. Efektywność to fundament stanowiący o naszym sukcesie. Wymaga działania, ukierunkowania na cel, odwagi i zaangażowania. Dotyczy to zarówno każdego pojedynczego pracownika, jak i całego zespołu. Dynamika to siła, dzięki której ulepszamy to, co dobre, i tworzymy nowe. Zakłada ona gotowość i...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI