Rekrutacja w jeden wieczór Jak z sukcesem zorganizować event rekrutacyjny na przykładzie Banku Pekao S.A.

Strefa Inspiracji

Bank Pekao S.A. zorganizował event rekrutacyjny, który już na etapie informowania i promocji w mediach społecznościowych przekroczył zakładane cele o blisko 200%! Wydarzenie odbyło się 19 września 2019 r. 
w jednym z najmodniejszych miejsc spotkań młodych warszawiaków. Jego celem była rekrutacja na stanowisko specjalisty ds. sprzedaży i obsługi klienta oraz dotarcie do szerokiego grona odbiorców z informacją o wydarzeniu. 

Bank Pekao SA przechodzi obecnie wielopoziomową transformację. Jako HR również się zmieniamy i staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom przyszłych pracowników. Z drugiej strony zależy też nam, aby rozwiązania, które wprowadzamy, przynosiły realne korzyści dla osób zaangażowanych w proces rekrutacji wewnątrz organizacji. 

Pomysł na takie wydarzenie pojawił się wraz z potrzebą zatrudnienia w szybkim czasie znaczącej liczby pracowników. Chcieliśmy wyjść naprzeciw potrzebom rekrutacyjnym w sieci sprzedaży. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na pilotaż, w którym za cel postawiliśmy sobie zatrudnienie kilkunastu osób. Bardziej istotne było dla nas pokazanie nowej odsłony Banku Pekao, zaproponowanie nowej formy rekrutacji dla pracowników sieci sprzedaży oraz dotarcie do szerokiej grupy odbiorców z informacją o naszych działaniach. 

Podobne rozwiązanie testowaliśmy na grupie studentów, poszukując kandydatów do Akademii Żubra – programu praktyk letnich w banku. Zastosowaliśmy wówcza...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI