Potrzeby pracownika w centrum uwagi. Case study PKN ORLEN

Strefa Inspiracji

ORLEN to miejsce pracy o wyjątkowym znaczeniu – oferujemy wiele możliwości rozwoju na różnym etapie kariery, dajemy przestrzeń do realizacji własnych pomysłów i wdrażamy unikatowe rozwiązania, jak np. dodatkowe dni wolne na opiekę nad rodzicami. Jednym z wyzwań tak dużej organizacji jest wykorzystanie potencjału wszystkich osób, które współtworzą dziś koncern multienergetyczny i zadbanie o indywidualne potrzeby każdej z nich. PKN ORLEN to pracodawca, który rozumie, że realizacja celów biznesowych jest nieodłącznie związana z dobrostanem pracownika1.

Obecnie atrakcyjność pracodawcy oceniana jest przez kandydatów i pracowników nie tylko z perspektywy wysokości wynagrodzenia, oferowanego rozwoju czy awansu zawodowego. Wyzwania rynku pracy wymuszają na pracodawcach, by świadomie podnosili jakość i warunki oferowane pracownikom. PKN ORLEN od wielu lat rozwija rozwiązania, które wspierają pracownika na różnych etapach jego życia i w wielu sferach, uwzględniając również bliskich. Takie podejście zostało wypracowane, zanim rynek zaczął stosować pojęcia typu work-life balance. 
Niebagatelną rolę odgrywają w tym zakresie, przeprowadzane w PKN ORLEN cyklicznie badania potrzeb pracowników. Chodzi nie tylko o wsłuchiwanie się w ich oczekiwania, lecz także obserwowanie trendów mających na celu poprawę jakości i zakresu oferty. PKN ORLEN dokłada starań, by pracownicy firmy mieli możliwość rozwoju zawodowego i osobistego, szansę na utrzymanie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym oraz poczucie, że pracodawca zaoferował wsparcie także wtedy, gdy znajdą się w trudnej sytuacji życiowej. 
 

REKLAMA

PKN ORLEN podchodzi kompleksowo do potrzeb pracowników, biorąc pod uwagę ich środowisko pracy, jak i otaczający świat
Źródło: opracowanie własne.


Siłą i jedną z kluczowych wartości koncernu są LUDZIE

Wartości ORLENU to akronim nazwy firmy: Odpowiedzialność, Rozwój, Ludzie, Energia, Niezawodność. Stanowią one podstawę etycznej kultury firmy i są siłą napędową koncernu. Głównym celem jest to, by wszyscy pracownicy wykonywali swoje obowiązki bezpiecznie, w przyjaznej atmosferze i wzajemnym poszanowaniu różnorodności, odmienności opinii oraz perspektyw. Ważne są szacunek i otwarta komunikacja. PKN ORLEN wspiera odwagę w reagowaniu na zachowania...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI