Jak persona może zmienić patrzenie na rzeczywistość? Na przykładzie działań employer brandingowych podjętych przez Early Stage

Kierunek rozwój Otwarty dostęp

Pojęcie persony funkcjonuje w świecie biznesu już od dawna, początkowo w branży marketingowej, natomiast rozprzestrzenia się ono i przenika do innych obszarów działań organizacji. Jestem orędowniczką pracy na personach, bo kto bardziej niż HR powinien skupiać się na realnych potrzebach ludzi? Warto zaryzykować, nawet jeśli dziś wydaje Ci się to dziwne albo nienaturalne. Jest to szansa na uruchomienie nowych procesów w firmie. Procesów, które (tak jak w przypadku Early Stage) mogą okazać się przełomowe dla jej rozwoju. Let’s grow!

HR w szkole językowej? Czy to jest w ogóle potrzebne? To pytania, które pojawiały się, kiedy w 2014 r. razem z właścicielkami Early Stage – Joanną Zarańską i Tonią Bochińską – zastanawiałyśmy się, jakie działania są niezbędne do dalszego rozwoju firmy. Miałyśmy wiele różnych wątpliwości dotyczących tego, czy ułożenie procesów HR dla całej sieci (bo Early Stage to szkoła rozwijająca się na zasadzie franczyzy) to właśnie to, czego potrzebuje teraz organizacja. Miałam wcześniejsze doświadczenia i wiedzę z zakresu HR – jednak zdobywałam je w korporacji, a to trochę inne realia. W tamtym okresie HR jako temat w zasadzie nie istniał w edukacji. Czułyśmy jednak, że to się musi zmienić, bo bez względu na branżę i sposób działania pewne rzeczy i potrzeby ludzi są uniwersalne. Dlatego też podjęłyśmy wtedy niełatwą decyzję o wejściu na tę drogę. 

REKLAMA

Hello HR

Początki nie były łatwe – stałam przed wyzwaniem przeanalizowania sytuacji pracowników w filiach szkoły znajdujących się w różnych częściach Polski, odmiennych pod względem wielkości i wyzwań, oraz znalezienia rozwiązań, które odpowiadałyby na bardzo zróżnicowane potrzeby. Mimo że miałam wcześniejsze doświadczenia w tym zakresie, to naturalnie odczuwałam lęk o powodzenie całej misji. Od początku wiedziałam, że nie mogę czerpać tylko ze swojej wiedzy i perspektywy. Dlatego aktywnie szukałam inspiracji i wsparcia specjalistów. Większość dostępnych na rynku rozwiązań i pomysłów była opracowywana pod realia korporacji i dużych organizacji z od lat funkcjonującymi systemami. Niewiele z nich przystawało do naszej szkolnej rzeczywistości. 
Pewnego dnia, szukając warto...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI