Jak dbać o opinię pracodawcy, wykorzystując monitoring Internetu

Stare wyzwania, nowe podejście

Internet odgrywa coraz istotniejszą rolę w procesie poszukiwania pracy. Z jednej strony kandydaci wykorzystują go do przeglądania ofert, z drugiej zaś, po znalezieniu interesującego ogłoszenia, niemal natychmiastowym krokiem jest poszukiwanie informacji na temat potencjalnego pracodawcy.  Nic tak nie zniechęca do firmy, jak negatywne opinie niezadowolonych pracowników lub rozczarowanych kandydatów. A czy wiesz co o Twojej organizacji mówi się w Internecie?

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak zrobić audyt opinii, które krążą w sieci na temat firmy?
  • Jak korzystać z narzędzi do monitorowania opinii w sieci i wybierać najlepsze dla swoich potrzeb narzędzie?
  • Jak reagować na hejt w sieci, aby ograniczyć rozpowszechnienie się niekorzystnych opinii?

 

REKLAMA

To naturalne, że poszukując pracy, kandydaci chcą wiedzieć o potencjalnym pracodawcy jak najwięcej – w jaki sposób traktuje pracowników, jakie zapewnia warunki pracy, jaka panuje atmosfera w firmie, itp. Często wyobrażenia pracodawców mogą różnić się od opinii, które pojawiają się na ich temat w sieci. Jak zatem sprawdzić, co o organizacji mówi się w sieci? W znalezieniu takich informacji pomagają serwisy pozwalające na ocenienie firm przez jej pracowników i kandydatów, takie jak Glassdoor, GoWork.pl, Goldenline. Jednak oprócz tych miejsc istnieją jeszcze fora i media społecznościowe, gdzie pojawiają się setki opinii dziennie. Aby mieć jak najlepszy wgląd w to, jak postrzegana jest Twoja organizacja i na jakie informacje mogą natknąć się w sieci potencjalni pracownicy, powinieneś analizować dyskusje online.

Po pierwsze, kontroluj, co o pracodawcy mówi Google, ponieważ wyszukiwarki to często pierwsze źródło, w którym szukamy informacji. Sprawdzaj zatem, co wyświetla się na pierwszych stronach Google, wpisując...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI