Jak budować wizerunek pracodawcy dzięki społeczności ambasadorów? Przykład programu realizowanego przez Daftcode

Employer branding

Budowanie wizerunku firmy to proces, który wymaga stałego i konsekwentnego działania. Szczególnie w czasach silnej konkurencji rynkowej to właśnie wizerunek firmy często decyduje o tym, czy stanie się pracodawcą pierwszego wyboru. Szkoły wyższe są dla firm idealnym miejscem, aby rozpocząć dialog z przyszłymi ekspertami. 

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak zaplanować i wdrożyć program ambasadorski dla studentów?
  • Jak znaleźć idealnego kandydata na ambasadora?
  • Co przesądza o powodzeniu programu ambasadorskiego?

 

Kiedy dotarcie do osób dopiero wchodzących w życie zawodowe było fokusem Daftcode, uruchomiliśmy na warszawskich uczelniach program ambasadorski. Na czym polegał ten proces i jakie dalej przynosi korzyści?

Początki współpracy Daftcode z uczelniami

Daftcode to tzw. fabryka startupów. Działamy w modelu biznesowym Venture Building, co oznacza, że tworzymy 3–4 spółki technologiczne rocznie, zaczynając od fazy koncepcyjnej przez rozwój aż po wprowadzenie produktu na rynek. Nasza firma kocha nowe technologie, a nowe technologie często idą w parze z młodymi talentami. Dlatego współpraca ze środowiskiem uczelnianym oraz wspieranie rozwoju młodych ludzi od zawsze były dla nas bardzo ważne. Daftcode rośnie, a nasze spółki stają się coraz bardziej dojrzałe, więc obecnie wśród ofert rekrutacyjnych przeważają te na midów i seniorów. Jednak cały czas nasze serce mocniej bije na myśl o edukowaniu i wprowadzaniu do świata IT studentów, dlatego kilka z projektów dla tej grupy docelowej z radością kontynuujemy.

Na przestrzeni lat, razem z Uniwersytetem Warszawskim oraz Politechniką Warszawską, stworzyliśmy dwa w pełni wyposażone laboratoria komputerowe, a także przestrzeń do nauki i relaksu. Współpracując z najlepszymi warszawskimi uczelniami, dwa razy do roku organizujemy DaftAcademy – bezpłatne, kilkutygodniowe kursy dla studentów, które odbywają się na dwóch poziomach: dla osób początkujących oraz średnio zaawa...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI