#hejtniejestOK. Jak wykorzystać moc i siłę employee advocacy? Case Study Sii Polska

Employer branding

Kiedy zalała nas fala hejtu, na który sobie w żaden sposób nie zasłużyliśmy, chcieliśmy odpowiedzieć w stylu spójnym z komunikacją firmy. Tak powstała akcja #hejtniejestOK.

Jest początek lutego. Na moją skrzynkę zaczynają wpadać „storm alerts” z monitoringu mediów. Nagłówki artykułów krzyczą: „Sii Polska kupuje Polonię Warszawa”. Otwieram jeden z nich i już wiem, że do mediów dotarły jedynie szczątkowe informacje i niestety nie wszystkie były prawdziwe, ponieważ wynikało z nich, że jest to inwestycja firmy i że decyzje już zapadły.

REKLAMA

Jaki ma związek firma IT z III ligą piłki nożnej?

W tym czasie trwały negocjacje dotyczące przejęcia pakietu większościowego w bliskim bankructwa trzecioligowym klubie piłkarskim Polonia Warszawa przez prezesa Sii Polska Gregoire Nitot, ale nic nie było przesądzone. Miała to być jego prywatna inwestycja. Jednak nie wszyscy byli nastawieni entuzjastycznie do tego pomysłu. Podczas meczu ŁKS Łódź z Legią Warszawa na trybunach pojawił się transparent z napisem: „Monsieur Nitot, il n’est pas encore trop tard pour se rertirer. Vous avez encore des clients, l’entreprise fonctionne encore…” (co oznacza: „Panie Nitot, nie jest za późno, żeby się wycofać. Ma pan jeszcze klientów, firma jeszcze funkcjonuje…”).
Kolejnym krokiem był zmasowany atak na media społecznościowe Sii Polska. Znamy modus operandi, ponieważ dotarła do nas wiadomość, którą kibice niesympatyzujący z Polonią przesyłali sobie nawzajem: „Panowie, jak wiecie, owa firma jest bliska zainwestowania w Polonię, co w zasadzie jest ich ostatnią deską ratunku. Trzeba zacząć działać i dobitnie dać znać, że to zły pomysł. Zacznijmy od Facebooka. Należy napisać parę słów, ocenić stronę na 1 itp. Rozsyłajcie dalej i działamy”.
No i działali. Przez kolejny tydzień na profile Sii Polska na Facebooku i GoWorku wpadało kilkaset komentarzy dziennie. Opinie pojawiały się także na profilu firmowym w Google, ale tu skala była znacznie mniejsza. Średnie oceny spad...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI