Ukryte korzyści wolontariatu pracowniczego

Mental health

Już Arystoteles stwierdził, że człowiek jest istotą społeczną. A idealnym sposobem na połączenie działania na rzecz wspólnoty z rozwojem osobistym może być wolontariat. Dzięki udziałowi w różnych projektach charytatywnych pracownicy mogą rozwinąć swoje zdolności, nawiązać nowe relacje oraz poczuć się bardziej spełnionymi. A przecież spełnienie to jedna z podstawowych potrzeb człowieka, która przekłada się na jego dobre samopoczucie, czyli well-being.

Uważam, że pracodawcy, którzy promują wolontariat pracowniczy, nie tylko pomagają innym, lecz także inwestują w zdrowie psychiczne swoich pracowników. Grunt, żeby zrobić to mądrze. Bo czyż nie jest to wspaniała sytuacja, w której wszyscy zyskują?

REKLAMA

Głównym celem wolontariatu jest pomaganie innym. Okazuje się jednak, że na działalności charytatywnej korzystają również sami wolontariusze. I na tych korzyściach chcę skupić się w dzisiejszym artykule. Przyjrzę się bliżej temu, jak wolontariat pracowniczy może pomóc pracownikom w osiągnięciu lepszego stanu zdrowia psychicznego i fizycznego oraz jakie korzyści przynosi pracodawcom.

Czy warto wdrażać wolontariat pracowniczy w firmie? Pod względem employer brandingu – na pewno. Aż 88% respondentów badania przeprowadzonego przez Centrum Wolontariatu przyznaje, że prowadzony przez ich fi...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI