Self-compassion jako sposób na odzyskanie siły, poczucia sprawczości i skuteczności osobistej oraz zawodowej

Mental health

Samowspółczucie nie jest słabością, pobłażliwym traktowaniem siebie, nie jest też egoizmem czy nadmierną koncentracją na sobie. Jest niezbędne do tego, by móc zadbać o swoje potrzeby.

W odwiecznym cyklu natury po zimie przychodzi wiosna. Po okresie, którego celem było przetrwać, przychodzi odrodzenie, wzrastanie, pełnia sił i witalności. Kto z nas nie zna tego uczucia, kiedy dni stają się dłuższe, pojawia się więcej słońca, a my zaczynamy odliczać dni, stęsknieni, ale radośni, że to już niedługo, wiosna za pasem? 
Tegorocznej wiosny trzeba nam bardzo. Wiosny wyjątkowej, bo można by rzecz, że wiosny, która przychodzi po dwóch latach zimowania. 
Dwa lata temu znaleźliśmy się w sytuacji nowej, dotąd nieznanej, nieprzewidywalnej i niekontrolowalnej. Pamiętacie to nasze pierwsze przekonywanie siebie, że sytuacja jest trudna, ale za kilka tygodni wszystko wróci do normy? Tymczasowość dawała nam nadzieję i pozwalała odnaleźć się i radzić sobie w tym przedziwnym czasie. Tymczasowość, która trwa od dwóch...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI