Self-care w hybrydowo-zdalnych czasach Od czego zacząć?

Mental health

Jak zadbać o siebie w tych czasach? Kiedy mogłoby się wydawać, że tak trudno znaleźć przestrzeń na dodatkowe aktywności, wdrażanie kolejnych zmian i nakładanie na siebie kolejnej odpowiedzialności? Zacząć od przełamania przekonania, że zdrowy styl życia wymaga rewolucyjnych zmian? Zrozumieć, że jest on raczej sumą codziennych mikroakcji, mikrointerwencji, które możemy wdrażać? To jak ze znanym pytaniem, czy da się zjeść całego słonia. Da się, pod warunkiem że pokroi się go na małe kawałki. Zacznij od podstaw, najlepiej od dziś.

Witam Was z mojej sypialni, z której, mam wrażenie, nie wychodzę od dwóch lat” – rozpoczął swoje przedstawienie jeden z uczestników szkolenia, które prowadziłam ostatnio online. Słyszałam przez te dwa lata wiele historii i przykładów tego, jak zmieniło się nasze życie w tych dziwnych czasach, kiedy to próbowaliśmy jakkolwiek odnaleźć się w tej nowej sytuacji. Ta jedna wypowiedź została we mnie na dłużej, poruszyła. Czuć w niej było frustrację i ciężar. Utwierdziła mnie w przekonaniu, że dobrostan osobisty i self-care muszą się stać naszym priorytetem, inaczej czeka nas kolejna epidemia, epidemia problemów emocjonalnych, zaburzeń psychicznych i wypalenia. 
Można pomyśleć, że przecież żyjemy już tak ponad dwa lata, że to wystarczająco dużo czasu, żeby przywyknąć, zaadaptować się do sytuacji, albo że przecież to już za nami. Obserwując jednak pracowników wielu organizacji, z przeróżnych branż i na różnych poziomach zatrudnienia, jestem przekonana, że temat nadal jest aktualny, a może nawet aktualniejszy niż do tej pory. Na myśl przychodzą mi od razy...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI