Powroty do biura po pandemii nie muszą być trudne. Case study Sabre Polska

Strefa Inspiracji

Pandemia sprawiła, że codzienna organizacja oraz tryb pracy wielu firm musiały zostać zmienione, w wielu przypadkach właściwie z dnia na dzień. Potrzeba przejścia z zatrudnienia stacjonarnego na hybrydowe lub zdalne, przeformułowanie planu działania i zadań pracowniczych, przygotowanie nowych narzędzi pracy – to modyfikacje, które wprowadzono, by dostosować się do trudnej rzeczywistości. Niektóre organizacje bardzo sprawnie poradziły sobie z epidemicznym wyzwaniem w kontekście reorganizacji pracy biura oraz powrotu do pierwotnego modelu zarządzania zespołami w okresie postpandemii.

Sabre Poland Global Capability Center z siedzibą w Krakowie, zatrudniające prawie 1,3 tys. osób, należące do dużej międzynarodowej korporacji Sabre Corporation, w okresie wybuchu pandemii umożliwiło wybór modelu pracy zatrudnionym. Jednocześnie stworzyło wszelkie warunki pracownikom do wykonywania przez nich obowiązków zawodowych w trybie zdalnym. Firma z branży IT, działająca dla klientów z sektora podróży i tworząca oraz rozwijająca produkty przy użyciu nowoczesnych rozwiązań, jakimi są machine learning, artificial intelligence czy data analytics, była dobrze przygotowana do ewentualnej sytuacji kryzysowej – pod względem nie tylko organizacyjnym, lecz także technologicznym, a nawet merytorycznym. 
O transformacji modelu pracy w okresie pandemii, preferencjach zarówno firmy, jak i pracowników związanych z kwestią wyboru trybu zatrudnienia, o wdrażaniu rozwiązań polegających na bezpiecznym powrocie do biura oraz funkcjonowaniu firmy w czasie postpandemii i jej planach na najbliższą przyszłość mówi w imieniu Sabre Polska Anna Stach – Director People Business Partner, członek zarządu.    

REKLAMA

Polityka przyjaznego środowiska pracy zdała egzamin w sytuacji kryzysowej

Sabre Polska od wielu lat tworzy środowisko pracy w ramach różnych pozytywnych działań realizowanych przez przez dział People Team. Elastyczność w podejściu do potrzeb pracowników i tym samym pogodzenie zatrudn...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI