Budowanie strategicznego partnerstwa biznesowego

Czy Twoja organizacja jest gotowa do startu?

Temat Numeru

W dobie rosnącego dostępu do zasobów, technologii i finansów to, co decyduje o końcowym sukcesie lub porażce przedsięwzięcia, to właśnie ludzie. Dla organizacji oznacza to, że aby planować wzrost, potrzebuje ona odpowiednio przygotowanych specjalistów z zakresu Human Resources – a najlepiej takich, którzy dobrze rozumieją i wspierają zarząd w ich działaniach. Czy w praktyce tak właśnie jest?
 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego współczesne organizacje nie potrzebują juz działu HR i jakie to rodzi konsekwencje dla profesjonalistów HR?
  • Jakie kryteria musi spełnić organizacja, aby wprowadzenie modelu partnerstwa biznesowego przyniosło najlepsze rezultaty?
  • Czy twoja organizacja jest gotowa na rzeczywiste wdrożenie funkcji HR Business Partnera?

 

Z badań przeprowadzonych przez firmę Deloitte wynika, że mniej niż 8% szefów HR ma pewność, że ich zespoły mają wszelkie umiejętności potrzebne do sprostania wyzwaniom biznesu. Oceny ze strony osób zarządzających nie są już tak przytłaczające. Ciągle jednak aż 42% zarządzających uważa, że zespoły HR nie dostarczają oczekiwanych wyników. Oznacza to mniej więcej to, że od 40% do ponad 90% specjalistów HR odgrywa raczej rolę wyrobników pomagających w realizacji konkretnych przedsięwzięć polityki personalnej, takich jak rekrutacja, szkolenia pracowników itp., nie mając pewności, czy to, co robi, będzie docenione. Niestety, doświadczenia wielu organizacji potwierdzają tę tezę. Profesjonaliści HR okazują się raczej specjalistami od dość wąskich, technicznych kwestii, takich jak przygotowanie i realizacja systemu ocen, prowadzenie projektów szkoleniowych itp. Jeśli jednak zaczynamy myśleć o takich zagadnieniach jak przełożenie podejmowanych działań na konkretne efekty, to z reguły decydującą rolę w dyskusji odgrywa kadra menedżerska i zarządzająca. Jeśli zapytamy menedżerów HR: „Czy HR przyczynia się do rozwoju organizacji?”, to 63% z nich odpowia...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI