Dołącz do czytelników
Brak wyników

Otwarty dostęp , Strategia i rozwój

10 lutego 2020

Millenium TFI zapewnia wsparcie dla firm w zakresie obsługi PPK. Po Prostu Korzystnie

0 582

Możliwość zawarcia umowy online o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi, łatwa integracja z własnym systemem informatycznym przy zachowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa, mobilny dostęp do śledzenia stanu zgromadzonych środków dla każdego pracownika – to tylko kilka korzyści dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się wdrożyć PPK wspólnie z Millennium TFI.

Z dniem 1 stycznia 2020 roku Pracowniczymi Planami Kapitałowymi zostało objętych blisko 20 tysięcy firm zatrudniających między 50 a 250 pracowników. Stoją one przed wyzwaniem dokonania wyboru instytucji zarządzającej PPK i zawarcia umowy o zarządzenie do 24 kwietnia tego roku.
 

POLECAMY

Pracownicze Plany Kapitałowe to ważna inicjatywa, wspierająca regularne oszczędzanie Polaków, z celem wykorzystania środków na emeryturze. Aczkolwiek pracownik ma prawo wypłacić zgromadzone oszczędności wcześniej, pod pewnymi warunkami – zaznacza Krzysztof Kamiński, Członek Zarządu Millennium TFI.

Współpraca z Grupą Banku Millennium w obszarze Pracowniczych Planów Kapitałowych daje Pracodawcom gwarancję kompleksowego wsparcia, obsługę dedykowanego opiekuna, a przede wszystkim jedne z najniższych na rynku opłat za zarządzanie subfunduszami. Do końca 2020 roku opłata za zarządzanie wynosi 0%, zaś w dalszym okresie opłata te będzie kształtować się na relatywnie niskim poziomie od 0,25% do 0,45% w skali roku, w zależności od cyklu życia funduszu, profilu ryzyka i jego horyzontu inwestycyjnego. Współpraca z Grupą Banku Millennium oznacza również możliwość korzystania z wygodnych oraz bezpłatnych narzędzi systemowych do integracji z PPK. Jednym z nich jest Comarch PPK, oferowane przy współpracy z firmą Comarch. Korzystając z tego narzędzia, Millennium TFI zapewnia bezkosztową integrację PPK z systemem pracodawcy.
W tym przypadku dane zaktualizują się automatycznie, np. wysokość wynagrodzenia czy wartość procentowa składek. Dodatkowo, aplikacja Comarch PPK współpracuje również z systemami kadrowo-płacowymi innych producentów. Przedsiębiorcy, którzy już korzystają  z systemów ERP/HR firmy Comarch, również skorzystają na tym rozwiązaniu.


Z punktu widzenia firmy możliwość integracji systemów kadrowo-płacowych eliminuje konieczność angażowania dodatkowych zasobów do obsługi procesów związanych z PPK i redukuje koszty oraz ryzyko związane z błędami w transferze danych – mówi Krzysztof Kamiński, Członek Zarządu Millennium TFI.

Grupa Banku Millennium oferuje przedsiębiorstwom możliwość integracji systemów finansowo-księgowych z systemami banku, dotyczy to również systemów ERP firmy Comarch. Decyzja spółki z grupy Banku Millennium o rozszerzeniu współpracy z partnerem o PPK była więc naturalną odpowiedzią na potrzeby naszych klientów – zaznacza Andrzej Gliński, Członek Zarządu Banku Millenium.

Podsumowując – korzyści dla przedsiębiorcy, który nawiąże współpracę z Millennium TFI w zakresie PPK, są następujące:
 

  • umowę o zarządzanie PPK z Millennium TFI można zawrzeć online, za pośrednictwem strony www.millenniumt..pl/ppk ,lub poprzez aplikację Comarch PPK,
  • deklaracje pracowników oraz informacje o wysokości składek są przekazywane bezpośrednio z systemu kadrowo-płacowego przedsiębiorstwa do systemu Millennium TFI,
  • obsługa procesów związanych z PPK jest realizowana bez konieczności przesyłania jakichkolwiek plików,
  • w przypadku przedsiębiorstw posiadających już aplikację Comarch ERP/HR dane w aplikacji Comarch PPK zaktualizują się automatycznie, np. wysokość wynagrodzenia czy wartość procentowa składek,
  • aplikacja Comarch PPK współpracuje również z systemami kadrowo-płacowymi innych producentów, przedsiębiorca nie musi angażować dodatkowych zasobów do obsługi PPK, co oznacza dla niego oszczędności.


Istotne są też korzyści dla pracowników:

  • obsługa w sieci blisko 800 oddziałów Banku Millennium, gdzie pracownicy zostaną obsłużeni lub otrzymają stosowne informacje, jak samodzielnie zarządzać swoim kontem PPK,
  • dostęp do informacji o stanie środków oraz możliwość składania dyspozycji poprzez aplikację online,
  • atrakcyjna oferta Banku Millennium dla pracowników firm, które podpiszą umowę o zarządzanie z Millennium T...

Artykuł jest dostępny w całości tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałow pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

Przypisy