Chief happiness officer Czy polskie firmy są na to gotowe?

Mental health

Chyba wszyscy się zgodzimy, że pandemia mocno zweryfikowała niemal każdą dziedzinę naszego życia. Stary porządek organizacyjny się zachwiał, a firmy zostały zmuszone do przyjęcia nieoczywistych rozwiązań. Niezwykle ważne stało się utrzymanie dobrych pracowników, a co za tym idzie, zadbanie o ich dobrostan. Kto może nam w tym pomóc? Chief happiness officer to nadal mało znane w Polsce stanowisko. Osoba pełniąca tę funkcję stoi na straży szczęścia pracowników. Brzmi to tak samo idyllicznie, jak nierealnie, jednak ma swoje uzasadnienie w faktach. Przyjrzyjmy się im.

Dlaczego szczęście w życiu zawodowym jest istotne?

W pracy spędzamy średnio 8 godzin dziennie. Czy wykonywane obowiązki zawodowe powinny dawać nam szczęście i spełnienie? Jestem zdania, że tak! W końcu na pracę przeznaczamy średnio aż 30% naszej doby (nie uwzględniając dojazdów, a to dodatkowe kilka procent), a trudno jest zajmować się przez większość dnia nielubianym zajęciem1.
Praca służy zdobywaniu środków do życia, ale jest również celem i wartością samą w sobie. Owszem, można trwać w przekonaniu, że pracować trzeba, bo pusty garnek nie wykarmi rodziny. Jednak dla wielu z nas praca to coś więcej, np. szansa na rozwój osobisty czy możliwość nawiązania interesujących kontaktów społecznych. Trzeba również pamiętać o pewnej oczywistoś...

Pozostałe 90% treści dostępne jest tylko dla Prenumeratorów

Co zyskasz, kupując prenumeratę?
  • 6 wydań magazynu "HR Business Partner"
  • Dostęp do wszystkich archiwalnych artykułów w wersji online
  • Możliwość pobrania materiałów dodatkowych
  • ...i wiele więcej!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI